Mutlaka Sorgulayın! Ceza Bilgileri, Borç Durumu, Muayene İçin E-devlette Sorgulama Ekranı!

Kamu hizmetlerinin e-devlet üzerinden yapılabilme kolaylığı ile bir çok vatandaş bulunduğu yerden işlemlerini kolaylıkla yapabiliyor. E-devlet sorgulama ile aracınıza ceza geldi mi? otoyol geçiş cezası, muayene, borç durumu gibi bilgileri sorgulama ekranı haberde.

Mutlaka Sorgulayın! Ceza Bilgileri, Borç Durumu, Muayene İçin E-devlette Sorgulama Ekranı!

Artık araçlarım ekranında bir çok sorgulama bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından aracı bulunan vatandaşlara önemli bir müjdeli haber geldi.

Başkan Ali Koç yaptığı açıklamalarda, E-devlet üzerinden yapılan Araçların hizmetinin devreye girmesi ile araç sahiplerinin araç üzerinde ve plaka üzerindeki cezaları sorgulama yapabileceklerini ifade etti. Tek bir ekrandan bir çok sorgulama yapılabilecek. Bunlardan bazıları şöyle;

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA;

Araç plakasını yazarak cezaların sorgulanması yapılabilecek ve en çok sorgulama yapılanlardan bir tanesi olan trafik cezası ve araç sorgulama işlemleri ile HGS hesap bilgileri yer alıyor. Tüm bunlar artık araçlarım ekranından görülebilecek. Yazılmış olan cezaların ödenmesi de bu ekran üzerinden yapılabilecek. Araç muayeneleri ve egzoz gazı emisyon ölçümleri içinde yine pratik bir kullanım söz konusu olacak.

E-devlete giriş yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/ adresine T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile erişerek gerekli olan bilgilerin girişini yapmak gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 18:33

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE