Mülteciler Gidiyor! Yunanistan ve Bulgaristan Önlemler Aldı

Mülteciler akın akın Türkiye'den Yunanistan ile Bulgaristan'a gidiyor. İki hükümette önlemleri en üst düzeye çıkardıklarını dile getirdi

Mülteciler Gidiyor! Yunanistan ve Bulgaristan Önlemler Aldı

27 Şubat saat 23.00 surlarında yaşanan gelişmelerden sonra Türkiye cephesinden son dakika duyurusu yapıldı ve ilgili açıklama da Türkiye'nin artık mültecileri tutamayacağı belirtildi. Gece saatlerinden itibaren mülteciler kendi aralarında haberleştikten sonra yola çıktı Sınır kapılarından alınan bilgiye göre Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri gitmek isteyen mültecilerin hiç birisine karışmıyor ve mülteciler akın akın Türkiye'yi terk etmeye başladı. buna göre Yunanistan ile Bulgaristan çok sıkı önlemler alıyor.

Yunanistan: Çitsiz Hiçbir Alan Yok!

Yunanistan cephesinden yapılan açıklama da Türkiye'den gelen muhaliflerin ülkeye alınmayacağı, ülkeye girebilecekleri hiçbir çitsiz alan olmadığı, her yerde güvenlik personellerinin olduğu bin 200 kişilik yeni birliğin kurulduğu, denizde görev yapmak üzere filoya 10 sürat moturunun daha eklendiği sadece kendilerinin belirlendiği mültecilerin içeriye alınacağı gerisinin ise kesinlikle topraklara alınmayacağı belirtildi.

Bulgaristan: Önlemleri En Üst Düzeye Çıkardık!

Bulgaristan cephesinden yapılan açıklama da bu konu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapmak istedikleri belirtildiği gibi sınır güvenliğinin en üst düzeye çıkarıldığı ve hiçbir mültecinin içeriye alınmayacağı dile getirildi. Buna göre Yunanistan ile Bulgaristan'a doğru hem kara hemde deniz yolu ile mülteciler Türkiye'den gitmeye başladı. Fakat sınırlar da ne gibi gelişmeler olur, mülteciler sınırları nasıl geçer bu konu hakkında henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.

YORUM EKLE