Müjdeli Haber Kamuya İşçi Alımı İkametgah Şartı Kaldırıldı!

Kamu kurumlarına daimi işçi alımında aranmakta olan ikametgah şartı kaldırıldı. Bu sayede ikametgah sorunu yaşayanlara müjdeli haber verildi.

Müjdeli Haber Kamuya İşçi Alımı İkametgah Şartı Kaldırıldı!
Kamu kurumları hazırlamış oldukları işçi alım ilanlarını Devlet Personel Başkanlığı ve İŞKUR aracılığı ile kamuoyuna duyurmaktadır. Bilindiği üzere özellikle İŞKUR aracılığı ile kamuya işçi alımlarında ikametgah şartı aranmaktadır. Ancak daimi işçi alımlarında ikametgah şartı arandığı için özellikle küçük illerde alımlar oldukça sorun yaratmaktaydı.

Yeni yayımlanan ilan ile kamu kurumlarını daimi işçi alımlarında bundan sonra ikametgah şartı aranmayacak ve adaylar başvurularını başka illerde yaşıyor da olsa başvuru yapabilecek.

İKİ ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Kamu kurumlarının daimi işçi alımlarında ikametgah şartı arandığı için adaylar müracaatlarını kamu kurumunun yayımlanmış olduğu ilanda ikametgah etmiyorsa başvuru yapamamaktaydı. Ancak ilk yapılan değişiklik ile bundan sonra geçici olarak değil ancak ilan daimi statüsünde yayımlanırsa ikametgah şartı aranmayacak ve adaylar farklı illerde yaşıyor da olsa başvuru yapabilecek.

BAŞVURU SÜRELERİ 10 GÜN OLUYOR

Kamu kurumları daimi işçi alımları başvuru süreleri genel olarak 10 gündür. Ancak yine de şartlar da en az 10 gün yazdığı için kurumlar başvuruları 10 günden fazla yapabilmekteydi. Ancak ikinci yapılan değişiklik ile artık kamuya daimi işçi alımlarında adaylar ilanın çıkması ile 10 gün boyunca başvuru yapabilecek ve 10 günden sonra ilana başvurular kapatılacak.

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE