MÜJDE! Kamu İşçisi Maaşlarına Ek Zam Gelecek! Maaşlara Ne Zaman Yansır?

Az önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Kamu İşçi Maaşlarına %2.5 ek zam yapılacağının müjdesini verdi.

MÜJDE! Kamu İşçisi Maaşlarına Ek Zam Gelecek! Maaşlara Ne Zaman Yansır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan az önce Kamu işçi maaşlarına ek zam müjdesi geldi. NTV ve Stra TV tarafından yapılan Ortak yayında açıklama yapan Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamasında işçi maaşlarına zam müjdesi verdi. 

Cumhurbaşkanı Ahmed Arpat, Seda Öğretir, Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik ve Akademisyen Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın'ın sorularını yanıtlamaya devam ediyor.

KAMU İŞÇİ MAAŞLARINA EK ZAM

İşçililerimiz toplu sözleşmede aldıkları zammın üstüne ortadaki çıkan enflasyon zammı zaten eklenecekti. Buna memur sözleşmesinde yaptığımız gibi yüzde iki buçukluk bir artış daha ilave ediyoruz

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 23:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
İltimaS
İltimaS - 2 yıl Önce

KPPS bir yana, kuraya bile girmeden bedavadan kadro verilen taşeronlara olan ilginin sebebi nedir. TYP.lilere, mevsimlik işçilere, KPSS kapılarında kadro bekleyen/beklemeyen yüzbinlerce işsiz insanımıza neden bu ilgi/alaka yoktur.

Yasemin Duyum
Yasemin Duyum - 2 yıl Önce

Afedersiniz ama askeri ücretliler ne yapacaklar acaba.Hic onları düşünen yok.İyilestirme sadece kamu çalışanlarına olsun.Ayreten devletimizde asgeri geçim alanlara kendiliginde ikramiye verse

Yasemin Duyum
Yasemin Duyum - 2 yıl Önce

Beni yanlış anlamayın o yazıda gelen zamlardan sonra devletimizde ek zam verecektir deyince yazdım.Asgari ücretin artışı gelen zamların çok altına düştü.Milyonlarca kıt kanaat geçinen asgarî ücretle geçinen vatandaşlarımız var.