MSB Yeni Askerlik Sistemi ile 1 Ay Askerlik ve Önlisans Mezununa Astsubaylık!

Yani askerlik yasası için çalışmalar devam ederken, temel askerlik eğitiminin bir ay olması gündeme geldi. Ayrıca askerlerin harçlığında artış yapılacak ve asgari ücret verilmesi için çalışma yapılacak. Diğer bir gelişme ise 2 yıllık mezunlar için askerlik sonrası astsubaylıkta kalma. İşte detaylar

MSB Yeni Askerlik Sistemi ile 1 Ay Askerlik ve Önlisans Mezununa Astsubaylık!

Yeni askerlik yasası için çalışmalar devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığının üzerine çalıştığı askerlik yasası düzenlemesinde daha önce yapılan açıklamalar askere gidecek adaylar için merakla beklenmeye devam etmekte. Yapılacak çalışmada sonrasında askerlik temel eğitim 1 ay olması ve askere verilen cep harçlığın asgari ücret düzeyine çıkartılması için çalışmalar devam ediyor.

1 AY EĞİTİM, CEP HARÇLIĞI ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNDE OLACAK

2018 yılında çıkartılan bedelli askerlik düzenlemesinde rekor sayıda başvuru yapıldı. Adaylar yaş şartlarını taşımları ve 15 bin tl ücret ödemesi yaparak 600 binden fazla vatandaşın 21 günlük eğitime katılması gerekiyor. 2019 yılında çıkartılacak olan yeni askerlik kanunu düzenlemesinin son gelişmeleri belli olmaya başladı. Buna göre bedeli askerlik düzenli hale gelebilir. Adaylardan yaş şartı istenmeyebilir. Adayların 1 ay temel eğitim yapmaları ve askerlik cep harçlıklarının asgari ücret düzeyine çıkartılması, askere giden adaylardan önlisans mezununları astsubay, lisans mezunlarının subay olarak göreve devam etmeleri için çalışmalar devam ediyor. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 23:00

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Kılınç
Murat Kılınç - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olursa gireriz

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 35 diyo kaçmış askerden daha ne 35i adama bak ya !

Levent..
Levent.. - 2 yıl Önce

Assubaylıkları lise mezunu yapsalar

€€€
€€€ - 2 yıl Önce

Ne zaman girecek yururluluge