MSB Seferberlik İlan Ederse Nasıl Sefer Emir Sorgulaması Yapılır

Milli Savunma Bakanlığı seferberlik ilan etmesi durumunda adaylar seferberlik, sefer görev emrini hangi link üzerinden sorgulayabilir.

MSB Seferberlik İlan Ederse Nasıl Sefer Emir Sorgulaması Yapılır

Türkiye ile Suriye arasında yaşanmakta olan gerilim her geçen gün artıyor. Bilindiği üzere 27 Şubat saat: 23.00 surlarında Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklama da tüm Türkiye derin bir acıya büründü ve 33 kahraman Türk askerinin şehit olduğunu öğrendi. Ankara'da Milli Güvenlik Konseyi toplantısı yapıldı ve Suriye toprakları Türkiye cephesinden vurulmaya başlandı. 300 rejim askerinin etkisiz hale getirildiği duyurulduğu gibi pek çok vatandaş seferberlik ilan edildi mi, seferberlik nasıl sorgulanır, sefer emri bakılacak link nedir aramalarını yapmaya başladı.

Sefer Emri Sorgulama

Milli Savunma Bakanlığı gerekli duyduğu durumda bilindiği üzere seferberlik ilan edebilir. Bu durumda kişilerin belirtilen tarihe kadar en yakın birliğe teslim olması gerekmektedir. Peki Milli Savunma Bakanlığı seferberlik ilan etti mi? Sefer görev emri sorgusu için hemen aşağıdaki linke giriniz.

https://www.turkiye.gov.tr/personel-sefer-gorev-emri-sorgulama

Yukarıdaki linke T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra adınıza seferberlik emri var mı yok mu görebilirsiniz. Eğer adınıza seferberlik varsa en yakın birliğe teslim olmanız gerekmektedir.

Seferberlik İlan Edilir Mi?

Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından resmi olarak seferberlik emri duyurulmadı. Yani şu an için bir seferberlik durumu bulunmuyor eğer böyle bir ihtiyaç olursa MSB tarafından resmi duyuru yapılacaktır. Ek olarak bilinmesi gereken nokta şudur ki sefer görev emri sadece personellere çıkmıyor. Yani sahibi olduğunuz araçlarınıza da seferberlik çıkabilir ve devlet aracınızı savaşta kullanmak için sizden isteyebilir.

YORUM EKLE