MSB İhraç Edilen Askeri Personel Sayısını Duyurdu!

Milli Savunma Bakanlığı FETÖ bağlantılı olduğu tespit edilen ve ihraç edilen asker sayısını duyurdu. Kaç asker ihraç edildi.

MSB İhraç Edilen Askeri Personel Sayısını Duyurdu!

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ ülkemizde hain darbe girişiminde bulunmuş ve başarılı olamamış, emeline ulaşmamıştır. Bu girişimden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimatı ile tüm kurumlarda incelemeler, personellerde tahkikat başladı ve FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilenler ihraç edildi. Buna göre Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri TSK'dan kaç asker ihraç edildi, ihraç olan asker sayısı nedir soruları artarken ilgili husus hakkında Milli Savunma Bakanlığı resmi rakamların olduğu bir bilgiyi paylaştı.

TSK'den İhraç Olan Asker Sayısı

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinden toplam 20 bin 566 FETÖ bağlantılı askerin ihraç edildiğini duyurdu. Bu kişilerin 14 bin civarı hain darbe girişiminin ardından FETÖ ile bağlantısı tespit edilerek ihraç edilmiş olup kalan 6 bine yakın kişi ise OHAL yetkisi dahilinde ve bakanın emri ile ihraç edilmiştir. Üzerinden 4 seneden fazla zamanın geçtiği hain darbe girişiminin ardından TSK bünyesinden toplam 20 bin 566 askeri personel ihraç edildi ve halen de aramalar, araştırmalar devam etmekte olup haberlere tespit edilen kişilerin ihraç edildiği bilgisi düşmeye devam etmektedir.

YORUM EKLE