MSB 496 Memur Alımı! 45 Puan ile Memur Atandı! İşte O Kadrolar

Milli Savunma Bakanlığı 496 memur alımı sonuçları geçtiğimiz gün açıklandı. Buna göre 45 puan ile memur atandığı ortaya çıktı. İşte düşük KPSS puanı ile atama yapılan pozisyonlar.

MSB 496 Memur Alımı! 45 Puan ile Memur Atandı! İşte O Kadrolar

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer alan ve kuvvet komutanlıklarının da bağlı bulunduğu Milli Savunma Bakanlığı MSB açık olduğunu tespit ettiği pozisyonlar için memur alımı ilanlarını hazırlayarak kamuoyuna duyurmaktadır.

Geçtiğimiz aylarda Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından yayımlanan ilan ile 496 memur alımı yapılacağı belirtilmişti. Buna göre sonuçlar geçtiğimiz gün açıklandı ancak sistemin kitlenmesinden dolayı çok sayıda aday sonuçlarını öğrenemedi. İşin Olsa ekibi olarak tespit ettiğimiz verilere göre 45 KPSS puanına kadar memur atamasının yapıldığını öğrendik. İşte düşük KPSS puanı ile atama yapılan o pozisyonlar.

DÜŞÜK KPSS PUANI İLE ATAMA YAPILAN POZİSYONLAR!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile 496 memur alımı başvuru sonuçlarının açıklandığı belirtilmişti. Buna göre bazı pozisyonlara düşük KPSS puanı ile atamanın yapıldığı öğrenildi. Peki bu kadrolar hangisidir? Milli Savunma Üniversitesi Uzman (Eğitim) kadrosu için KPSS 45 puan ile memur atandı.

Yine Milli Savunma Üniversitesi ve Genelkurmay Başkanlığı için alınan teknisyen kadrolarında KPSS 52 puana kadar atama yapılırken, elektrik mühendisi, bilgisayar yazılım mühendisi, gemi inşa mühendisi ve genetik mühendisi kadrolarına KPSS 56 puana kadar atamalar gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 00:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadriye
Kadriye - 5 yıl Önce

Benim oğlumda 60 puanla çağrılmadı.Bu yazdığınız yazı ile millete ümit veriyorsunuz

atama değildir atama olsa duramazsın
atama değildir atama olsa duramazsın - 5 yıl Önce

atama değil de mülakata çağrılmış deseydiniz daha iyi olurdu sanki. ama gene de sizin bilgisizliğiniz tabi

mustafa
mustafa - 5 yıl Önce

alakası yok bnm puan 78 ben gıremedım

Nilüfer
Nilüfer - 5 yıl Önce

79 ile çağrılmadım boş haber yapmayın.

Ender K.
Ender K. - 5 yıl Önce

Kpss puanim 70 .....Ayrica gazi yakiniyim....Gelen sonuc ne ???? Yeterli puani alamamisim.....Gel sen 20 seneye yakin mezun ol....Al bu kpss önlisans puanini !!!!!!! Hepsi bir kandirmaca.....

Emn
Emn - 5 yıl Önce

Başvuru yaparken KPSS puan şartı olmadığı soyleniyodu.aciklamada KPSS puanımın yetersiz olduğu için başvurum kabul edilmemiş.66 puan nasıl yetersiz oluyo anlamadım.cok güzel oyun dönüyor.

Cuma
Cuma - 5 yıl Önce

Yav sonuca ulasamıyorum arkadaşlar sonuç sayfasına ulaşamıyorum

Arkadaslar
Arkadaslar - 5 yıl Önce

493 kişinin isimleri belli zaten boşuna ümit besledik benim düşüncem bu ben 61 puanla KPSS puanına göre secilememisim .. Msb çok büyük bir yeteneği maalesef kaybetti...

Vatandaş riza
Vatandaş riza @Arkadaslar - 5 yıl Önce

Çok şey kaybetmiş sayılmazsin msb de askerin borusu Öter kendini gelistiremezsin mühendis falansan yani nasıl girdinse öyle emekli olursun al maaşı yat asa birde efenim efenim demeye dilini alistirirsan Ohhh harika bir iş hayatın olur vesselâm