MİT TIR'ları davasında Erdem Gül'e 10 Can Dündar'a 31 yıl

AYM'nin serbest bırakma kararı aldığı MİT TIR'ları davasında Can Dündar'a 31, Erdem Gül'e ise 10 yıl hapis istemi. İşte detaylar.

MİT TIR'ları davasında  Erdem Gül'e 10 Can Dündar'a 31 yıl
AYM'nin serbest bırakma kararı aldığı MİT TIR'ları davasında Can Dündar'a 31, Erdem Gül'e ise 10 yıl hapis istemi. İşte detaylar.Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün yargılandığı MİT TIR'larının durdurulması davasında savcı mütaalasını açıkladı. Mütalaada Can Dündar için 31 yıl, Erdem Gül için ise 10 yıl hapis istendi.
Cumhuriyet Gazetesi Genel yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün "Silahlı Terör Örgütüne üye olmaksızın Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etme'' ve "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri, temin edip açıklama ve bu suça iştirak'' suçlarından yargılandığı davada mütaala açıklandı.
Davanın 22 Nisan 2016 tarihinde görülen duruşmasında, savcı Evliya Çalışkan, mütalaasını açıklamak için bir sonraki duruşmaya kadar süre istemiş, duruşma 6 Mayıs tarihine ertelenmişti. Savcı Çalışkan, celse arası 7 sayfadan oluşan mütalaasını açıkladı.
Savcı Çalışkan, sanıklar Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki''Silahlı Terör Örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etme'' suçlarıyla ilgili dosyanın ayrılmasını talep etti.
Sanık Can Dündar'ın ''Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri, temin edip açıklama ve bu suça iştirak'' eylemleri nedeniyle, 10 yıldan 31 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.Sanık Erdem Gül'ün ise ''devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri açıklama'' eylemi nedeniyle, 5 yıldan 10 yıla kadar hapsini talep etti. Duruşma 6 Mayıs 2016 tarihinde kapalı olarak görülmeye devam edecek.
 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE