Milyonları İlgilendiriyor! Son Gün 28 Şubat-İşte Detaylar

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ödemelerle alakalı son gün 28 Şubat 2019 olarak aktarıldı. İşte bu önemli ödemenin detayları ve bilinmesi gerekenler...

Milyonları İlgilendiriyor! Son Gün 28 Şubat-İşte Detaylar

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor

SGK prim ödemelerinde takvim sona yaklaşırken, yeni bir imkan daha sunuldu. İlgili yapılandırmaları yapıldığı halde borcunu vaktinde ödeyememiş, ya da günü kaçırmış kişiler için ek ödeme tarihi tanındı. İlgili düzenleme kapsamında vatandaşlar son 28 Şubat 2019 tarihine kadar borçlarını ödeyebilecekler. Konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada " Söz konusu yapılandırma müracaatında bulunan, 4/b (BAĞ-KUR) ve primini kendisi ödeyen diğer sigortalılarımız ise, daha önceki Kanunlar ile durdurulmuş sigortalılık sürelerini yapılandırma kapsamında ihya etmek için müracaatta bulunup ödeme yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar da dâhil olmak üzere, yapılandırmadan kaynaklanan ödeme yükümlülüğünü yerine getirememiş olan sigortalılarımız, 28 Şubat 2019 tarihine kadar İl Müdürlüğümüze müracaat ederek, 7143 sayılı Kanunla sağlanan ödeme avantajlarını yeniden kazanmış olacaklardır." ifadeleri kullanıldı.

28 Şubat 2019 tarihine kadar ödenebilecek

SGK prim borçlarının ödenmesiyle alakalı geçtiğimiz aylarda da bir duyuru gerçekleştirilmiş ve ilgili yapılandırma süreci boyunca, vatandaşların prim ödemelerini yapmaları gerektiği aktarılmıştı. Prim borçlarıyla alakalı sürecin 01 Ocak 2019 tarihinde son bulacağı, bu tarihe kadar tüm ödemelerin vatandaşlardan talep edileceği ifadelerine yer verilmişti. İlgili SGK borçlarında yeni bir düzenleme yapıldı ve vatandaşların borçlarının 28 Şubat 2019 tarihine kadar mesai saatleri içerisinde ödeyebileceği bilgisine yer verildi. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren SGK prim borçlarıyla alakalı sürecin, belirtilen tarihte son bulacağı ifade edilmektedir.

Tüm ekonomi ve memur alım haberleri için uygulama bağlantılarımız aşağıda yer almaktadır.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE