Milyonlarca Memurun Maaşı Ek Gösterge ile En Az Yüzde 20 Zamlanacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde memurlara verdiği ek gösterge müjdesi milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. 3600 Ek Göstergenin verilmesi sonrası en az yüzde yirmi civarında maaşlarda fark oluşacak. İşte detaylar

Milyonlarca Memurun Maaşı Ek Gösterge ile En Az Yüzde 20 Zamlanacak!

Kamu çalışanlarını ilgilendiren ek gösterge artışı sonrası maaşlarda önemli artış yaşanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN geçtiğimiz günlerde açıkladığı 3600 ek göster artışı bazı kamu çalışanlarına verilecek. Hangi memurlara ek gösterge verilecek? Maaşlara ne kadar yansıyacak? 3.600 ek gösterge nedir? İşte tüm merak edilen soruların cevabı..

EK GÖSTERGE ARTIŞI;

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti seçim beyannamesi açıklandı. Polis, öğretmen, din görevlisi, hemşire unvanında görev yapan kamu çalışanlarına Ak Parti seçim beyanamesinde ek gösterge imkanı sağlanacağı belirtildi. Beyannamede 360 sayfa seçim sonrası yapılması planlananlar bir kamuoyuna açıklandı. Kamu çalışanları ilgilendiren bölümde ek gösterge artışı ile emekli olacak kamu görevlilerinin maaşına önemli oranda fark yansıyacak.

ARTIŞ NE KADAR OLACAK?

Dört meslek grubunda yapılacak artışların arından emekli aylığında en az 433 Tl artış yaşanacak. Hemşire maaşı 600 Tl, öğretmen ile din görevlilerin maaşı ise yaklaşık 500 tl artış olacak. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 18:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Han
Hüseyin Han - 4 yıl Önce

Özelngüvenlik 696 sayılı kanun geçenlerde faydalansın ek3600 ve 70 52 ye

Uzman çavuş
Uzman çavuş - 4 yıl Önce

Biz yetimmiyiz. Yazık bizi uzmanı. Gören yok

rıdvan hel.
rıdvan hel. - 3 yıl Önce

657,ye tabi koruma ve güvenlik görevlisi ne 3600 ek gösterge harammı dır sizler adaletliydiniz ya