Milyonlarca Memur Adayı İçin Geri Sayım Başladı!

Öğrenimlerini iki yıllık MYO bölümlerinden tamamlayan ve memur olmak isteyen adaylar 4 kasım tarihinde girdikleri KPSS sonuçlarının açıklamasını bekliyor. KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Memur adayları için geri sayım başladı!

Milyonlarca Memur Adayı İçin Geri Sayım Başladı!

Önlisans KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak belli oldu!

Kamu kurumlarında memur olmak isteyen milyonlarca aday 4 Kasım tarihinde girmiş oldukları sınav sonuçlarını öğrenmek için bekleyişe devam ediyor.

KPSS sınavı için 28 Ağustos ile 12 Eylül tarihleri arasında başvuruların tamamlanmasının ardından 4 Kasım pazar günü 130 dakikalık sınav tamamlandı. Adaylar KPSS sınavının ardından  sınav kitapçığının yüzde 10'luk dilimini ÖSYM Aday İşlemleri Merkezinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile öğrenebilecekler. Temel soru kitapçığı ve doğru cevapları 16 Kasım tarihine kadar erişim sağlanabilecek.

ÖNLİSANS KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN;

ÖSYM kamu personeli adaylarının merakla beklediği KPSS sonuçlarını açıklayacağı tarih belli oldu. Sonuçlar 29 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM internet sitesi üzerinden adaylara duyurulacak. Sonuçların açıklanmasının ardından KPSS sonuçlarına göre ilk merkezi atama yapılması için tercihler alınacak İşin olsa ekibi olarak gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 21:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ressam
Ressam - 2 yıl Önce

Lisans mezunları bekliyor daha öğretmen atamaları yapılmadı binlerce memur çıkarıldı ama yerlerine geçici personel alıyorlar yok typ ydi yok sözleşme liydi durbakalim