Milyonlarca İnsanı İlgilendiren Mesai Kararı!

Kamu Denetçiliği Kurumu mesai geç kaldığı için ceza verilen belediye çalışanına verilen cezayı hukuka ve hakkaniyete aykırı buldu. Peki Kamu denetçiliği Kurumu nasıl bir karara vardı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Milyonlarca İnsanı İlgilendiren Mesai Kararı!

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) mesaisine geç kaldığı için ceza alan belediye çalışanına verilen cezayı hukuka aykırı ve hakkaniyetsiz buldu. Ve cezanın iptaline yönelik tavsiye kararına vardığını açıkladı. Peki Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) verdiği kararın ayrıntılarında neler vardı? Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) nasıl bir tavsiye kararına vardı?

İŞTE DETAYLAR

Bir belediye çalışanı öğle arası mesaisine geç kaldığı iddiasıyla beraber disiplin cezasına çarptırıldı. Bunun üzerine Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) başvuran belediye çalışanı olay günü geç kalmadığını, olayın soruşturulması yapılırken tanıkların ifadelerine başvurulmadığını söyledi. Belediye çalışanının başvurusunu incelemeye alan Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) verilen disiplin cezasının eksik inceleme sonucu hazırlanan rapora dayanılarak verildiğini belirledi. Belediye çalışanının da savunmasının alınmadığını belirleyen Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) verilen disiplin cezasının iptal edilmesine yönelik tavsiye kararına vardığını açıkladı. Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) verdiği kararın ayrıntılarında ise şu ifadeler yer aldı: Olayla ilgili bir tutanak tutulmadığını, şahitlerin ifadelerine başvurulmadığını, izinsiz olarak geç geldiğinin sabit olduğunun aktarıldığı kararda özürlerin geçerlilik derecesinin ve gecikmeye neden olan olayların araştırılmadığını, raporun eksik inceleme ile hazırlandığını tespit ettiğini açıkladı. Disiplin amirinin objekliltiften uzaklaşarak karara vardığını verilen kararın hukuka ve hakkaniyete aykırı olduğunun saptandığını açıkladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 4 yıl Önce

Tebrik ediyorum hakkaniyet budur iste tek tarafli savunma olmus kdk tekrardan kutlugorum