Milli Savunma Üniversitesi Subay ve Astsubay Öğrenci Alımı Yapıyor! Nasıl Başvurulur

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde ki Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay MYO okulları için subay ve astsubay öğrenci alımı yapıyor.

Milli Savunma Üniversitesi Subay ve Astsubay Öğrenci Alımı Yapıyor! Nasıl Başvurulur
Bu sene faaliyetlerine başlamış olan Milli Savunma Üniversitesi bilindiği üzere subay ve astsubay öğrencileri yetiştirecek. Buraya öğrenciler Yükseköğretime Geçiş Sınavından elde ettikleri puanlar ile başvuru yapabilecekler.

Milli Savunma Üniversitesi subay ve astsubay öğrenci alımı başvuruları ne zaman başlayacak diye sorular sorulurken başvurular 19 Nisan 2017 tarihi itibari ile başladı ve adaylar harp okulları ya da astsubay meslek yüksek okullarına almış oldukları Yükseköğretime Geçiş Sınavı puanları ile başvuru yapabilmektedir.

HARP OKULU VE ASTSUBAY MYO BÖLÜMLER

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde ki Harp Okulları Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu ve Hava Harp Okulu diye üçe ayrılırken Astsubay Meslek Yüksek Okulu ise Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu olarak dörde ayrılmaktadır.

NASIL BAŞVURULUR

Milli Savunma Üniversitesine adaylar Harp Okullarına ya da Astsubay Meslek Yüksek Okulu bölümlerine müracaatlarını yapabilmektedir. Peki başvurular nasıl yapılmaktadır. Buna göre YGS'den puan alan adaylar aşağıda verilmiş olan linki takip ederek T.C. Kimlik Numaraları ile başvuru sistemine girebilir ve Harp Okulları bölümleri, Astsubay Meslek Yüksek Okulu bölümlerine başvuru yapabilir.

https://pertem.kkk.tsk.tr/tanitim/
ASKERİ PERSONEL ALIM İLANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
bilal
bilal - 5 yıl Önce

abi maddi durum kotu lise mezunuyum sicilim temiz şimdiye dek hiçbir illegal ise karısma gibi bir eylemde bulunmadım bulunanlarıda hep kınıyorum lanetlıyorum annemle babama bakmam gerekıyor bu yuzden cok ihtıyacım var ALLAHA cok sukur hiç bir hastalıgım da yok huzurunuza arz aderim

bünyamin
bünyamin - 5 yıl Önce

bir türlü başvuru olmuyor neden acaba biri bunu bana açıklayabilirmi

şafi
şafi - 5 yıl Önce

öğrenim süresi kaç ay veya kaç yıl