Milli Savunma Üniversitesi Harp Okullarına ve Astsubay MYO Başvurular Başladı!

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okullarına subay öğrenci alımları başladı. Astsubay Meslek Yüksek Okuluna öğrenci alımı başvuru kriterleri ve başvuru tarihlerini haberimizden bulabilirsiniz.

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okullarına ve Astsubay MYO Başvurular Başladı!

MSÜ askeri öğrenci aday belirleme sınavı için başvurular başladı. Adaylar başvuru başlangıcı olan 09 Ocak 2017 tarihinden itibaren ÖSYM’ye başvuru yapabilecek. 2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim yılına ait ikinci seçim aşamasında adayları tespit etmek için belirlenen kriterler de belli oldu. Milli Savunma Bakanlığından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre Kara Kuvvetleri Komutanlığına 2427 subay, 2657 astsubay, Deniz kuvvetleri Komutanlığına 693 subay, 836 astsubay, Hava Kuvvetleri Komutanlığına 341 subay, 1899 astsubay, Özel Kuvvetleri Komutanlığına ise 600 astsubay ve 300 subay alınacak. Toplamda ise 3761 subay ile 5.992 astsubay alınacağı belirtilmişti.

BAŞVURU ŞARTLARI

Harp Okullarına bayan alımlarda gerçekleştirilecek. Astsubay Meslek Yüksek Okuluna ise sadece erkek öğrenci alımları yapılacak. Harp Okullarında en fazla 20 yaşında olmak yaş şartı için yeterli olacak. Ayrıca ay ve güne bakılmayacak. 1998 doğumlular 20 yaşında sayılacak. Diğer yandan Astsubay MYO için belirlenen en fazla yaş ise 21 olarak belirtildi. 2016 yılı ve 2017 yılında mezun olanlar başvuru yapabilecek. Daha önce mezun olanlar ise başvuru yapamayacak. Adaylar için belirlenen güvenlik şartlarının da taşımaları gerekli olacak. Diğer başvuru şartlarını ise başvuru kılavuzundan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINACAK?

ÖSYM’ye yapılacak olan başvurular 9 Ocak 2017 tarihinde başladı. 15 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek. Sınav 18 Mart tarihinde yapılacak. Sonuçlarının açıklanması için belirlenen tarih ise 11 Haziran olarak açıklandı.

İşte başvuru sürecine ilişkin şema;

Detaylar için ve Kılavuz için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://goo.gl/vm98Sn

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper ilke
Alper ilke - 3 yıl Önce

Ben şimdi 12. Sınıfa gidiyorum başvurma şansım var mı ?

ZEYNEP
ZEYNEP - 3 yıl Önce

Şu anda 12. sınıfa gidiyorum. Bugün başvurdum ama bazı yerlerde ( sayfalarda,haberlerde) lise mezunu şart yazıyor. Bu konu hakkında bilgi verir misiniz ?

Ayşe kuş
Ayşe kuş - 3 yıl Önce

En büyük hayalimdi kendimi bi asker olarak görmek ülkem için küçük bir şeyler yapmak ülkem için küçük ama bir TÜRK KIZI olarak benim için ONUR verici GURUR verici bir durum du HAVA ASTSUBAY MYO girmekti Havacılık aşkı da Vatan aşkı gibi doğuştan içimden gelen bir istek di...Ama ne yazık ki BAYAN ALIMI OLMADIĞI İÇİN ASTSUBAY OLAMIYORUM...GÖNLÜMDE VATAN