Milli İstihdam Seferberliği MEGİP ile Günlük 61 Tl Harçlık Verilecek!

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya Milli istihdam seferberliği kapsamında MEGİP ile katılımcılara 61 Tl harçlık verileceğini açıkladı

Milli İstihdam Seferberliği MEGİP ile Günlük 61 Tl Harçlık Verilecek!

Milli İstihdam seferberliği kapsamında Orduda 3. sü düzenlenen buluşmada Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü önemli açıklamalarda bulundu. İŞKUR'un personel istihdamında önemine değinen Genel Müdür Uzunkaya mesleki eğitim ve bezeri işbirliği prokolünden bahsetti. 

Türkiye'de gerek özel sektör ve kamuda kalifiyeli personel arayışı her geçen gün daha da artıyor. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü bu kapsamda yeni bir projeyi açıkladı. 3. sü düzenlenen istihdam seferberliğine Ordu ev sahipliği yaptı. 

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya 10 yılda 7,5 milyon artı istihdam yapıldığını açıkladı. Bu rakamların Avrupa birliği olan 28 ülkenin istihdam oranına eşit olduğunu belirtildi. 

MEGİP PROJESİ NEDİR?

Mesleki Eğitim Beceri Geliştirme İşbirliği Prokolü MEGİP, eğitimler sayesinde işverenlerin aradığı kalifiyeli personele ulaşmasını hedefliyor. Teori ve pratik bir arada verilecek eğitimlerin içeriğini işverenler belirleyecek. Katılımcılara 61,65 tl harçlık ödenecek. Eğitime katılanlara iş bulmalarının önü açılacak. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 16:17

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atanamadi
Atanamadi - 2 yıl Önce

Başvuru filan nasil yapilacak nasıl olcak geçen sene mezun oldum is bulamadim