Milli Eğitim Bakanı YILMAZ'dan Sözleşmeli Öğretmen Alımı ile İlgili Önemli Açıklama!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz TBMM Genel Kurulunda öğretmen alımlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sözleşmeli öğretmen atamaları ve öğretmenlere kadro ne zaman verilecek. İşte detaylar..

Milli Eğitim Bakanı YILMAZ'dan Sözleşmeli Öğretmen Alımı ile İlgili Önemli Açıklama!

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, öğretmen alımlarına ilişkin önemli bir açıklama yaptı. TBMM'de Genel Kurulda söz alan Bakan İsmet YILMAZ milletvekillerin sorularını cevaplandırdı. Sözleşmeli öğretmen alımlarının devam edilip edilmeyeceğine ilişkin önemli bir açıklama geldi.

TBMM Genel Kurulunda Yüksek Öğrenim Kanununda değişiklik ile Bazı KHK hükümlerde değişiklik içeren tasarı görüşmeleri devam ediyor. Genel Kurulda bazı milletvekilleri MEB Bakanı İsmet YILMAZ'a öğretmen alımlarına ilişkin yöneltilen sorulara da cevap verdi. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SAYISI

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmen sayısını açıklayan Bakan Yılmaz, sözleşmeli öğretmen sayısının 50 Bine yakın olduğu açıklandı. Kadrolu öğretmen ise 900 bin olduğu açıklandı. 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER NE ZAMAN KADROYA GEÇECEK?

Sözleşmeli öğretmen alımlarına devam edilecek. MEB Bakanı YILMAZ, öğretmen istihdamında sözleşmeli öğretmen alımlarına devam edileceğini açıkladı. Dört yıl sürecek olan çalışma sonrası öğretmenler kadroya alınacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2018, 07:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
yavuz
yavuz - 3 yıl Önce

kadro verimesede es durumu hakki verilmeli aileler perişan

hulya
hulya - 3 yıl Önce

Aileler biraraya gelmeli es durumu tayin hakki şart