Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Öğretmen İhtiyacını Rakamlar İle Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz merak ile beklenmekte olan öğretmen ihtiyacının kaç olduğunu rakamsal veriler ile açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Öğretmen İhtiyacını Rakamlar İle Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ihtiyacına göre her sene atama gerçekleştirmektedir. En çok atama yapmakta olan kamu kurumları arasında yer almakta olan Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyaçlar doğrultusunda öğretmen ataması gerçekleştirmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ihtiyacının kaç olduğu konusunda rakamsal olarak veriler ilan edilmeye devam ederken sonunda Bakan İsmet Yılmaz konu hakkında açıklama yaparak Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ihtiyacının kaç olduğunu duyurdu.

''ÖĞRETMEN İHTİYACI 91 BİN 880'DİR''

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklama ile Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında 10 Aralık 2015 tarihi itibarıyla net öğretmen ihtiyacı 91 bin 880'dir ifadesi belirtildi. Buna göre MEB'de açık öğretmen sayısının 91 bin 880 kişi olduğu öğrenildi.

BİRKAÇ SENE SONRA ATAMALAR DURAKSAYABİLİR

Milli Eğitim Bakanlığı her sene 30 bine yakın veya 30 binden fazla öğretmen ataması gerçekleştirmektedir. Bu sene 20 bin kişilik atama yapıldı ve 10 bin kişilik Ağustos ayında yeni bir atama daha yapılacak. 2017 yılında 30 bin kişilik atama yapıldığı varsayılırsa MEB'de ki açığın 60 bine düşeceği tahmin ediliyor.

Bundan sonra ki senelerde de Milli Eğitim Bakanlığı 10 bin, 20 bin, 30 bin kişilik öğretmen ataması yaparsa 5 seneye kadar Milli Eğitim Bakanlığında ki öğretmen ihtiyacının karşılanacağı ve atamaların birkaç bin kişi ya da birkaç yüz kişi sayısına düşecek kadar az olabileceği belirtilmektedir.

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYIN

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
BABA
BABA - 3 yıl Önce

ZATEN HER YIL 50 BİN ATAMA YAPIYORLAR SANKİ BİR DE ATAMALAR DURAKSAYABİLİR DİYOR. OCAKTAN BERİ ATAMA VAR DEYİP 20 BİN ATAMA YAPILACAK, 6 AYDIR HER KONUŞTUĞUNUZDA HER BİRİNİZ AYRI AYRI ATAMA YAPACAĞIZ DİYORSUNUZ. ATAMA BEKLEYENLER SALAK DEĞİL. HERKES 20 BİN ATAMAYI 6 AYDIR DİLLENDİRDİĞİNİZİ FARKEDİYOR. BİZİ DEĞİL KENDİNİZİ KANDIRIYORSUNUZ BAKAN VE DİĞERLERİ.