Milletvekili Seçim Sonuçları Anlık Son Durum Nedir? Tüm Partilerin Oy Oranları

24 Haziran'da seçmenler milletvekili seçimi için partilere ya da ittifaklara oy kullandı. Peki milletvekili seçim sonuçlarında anlık son durum nedir, hangi parti yüzde kaç oy aldı? Cumhur İttifakı ile Millet İttifakının oy oranları nedir?

Milletvekili Seçim Sonuçları Anlık Son Durum Nedir? Tüm Partilerin Oy Oranları

24 Haziran'da Türkiye milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için oylarını kullandı. Buna göre en önemli oylardan bir tanesi milletvekili seçimidir. Öyle ki partilerin ya da ittifakların meclisin büyük çoğunluğunu alması ile pek çok karar alabilmektedir. Bu sebepten dolayı partiler milletvekili seçimine büyük önem göstermektedir. Türkiye geneli 60 milyona yakın seçmen Cumhur İttifakı için Adalet ve Kalkınma Partisi AKP, Milliyetçi Harekat Partisi MHP, Millet İttifakı için Cumhuriyet Halk Partisi CHP, İYİ Parti, Saadet Partisine ve ittifakı olmayan partilerden Halkların Demokrasi Partisi HDP, HÜDA-PAR, Vatan Partisi veya Bağımsız Türkiye Partisi BTP'den istediğine oyunu kullandı. Peki 27. dönem milletvekili seçim sonuçlarında son durum nedir, hangi parti yüzde kaç oy aldı? Tüm oy oranlarını sizlere açıklayacağız.

MİLLETVEKİLİ SEÇİM SONUÇLARI ANLIK

İşin Olsa ekibi olarak Türkiye geneli gelen seçim sonuçlarını kayıt altına almaya başladık. Peki hangi parti ya da hangi ittifak yüzde kaç oy aldı? Milletvekili seçim sonuçlarını anlık olarak sizlere aktarıyoruz. Şimdiden büyük bir dilimin oyları tamamen sayıldı. Tüm partilerin oy dilimlerini hemen aşağı bölümden sizlere açıklayacağız.

Oy Pusulası Sırası ile

Cumhur İttifakı:
Adalet ve Kalkınma Partisi AKP:
Milliyetçi Harekat Partisi MHP:

HÜDA-PAR:
Vatan Partisi:
Halkların Demokrasi Partisi HDP:
Bağımsız Türkiye Partisi BTP:

Millet İttifakı:
Cumhuriyet Halk Partisi CHP:
İYİ Parti:
Saadet Partisi

Yasakların Kalkması ile Açıklıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 23:04
YORUM EKLE