Meteorolojiden Uyarı! 13 İlde Kar Yağışı Alarmı Verildi

Kış aylarının gelmesi ile birlikte hava koşulları da değişti. Yurdun bir çok yerinde kar geliyor.Kar görecek illerin detaylı listesi haberimizdedir.

Meteorolojiden Uyarı! 13 İlde Kar Yağışı Alarmı Verildi

Kış aylarında seyrettiğimiz günlerde Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından kar yağışı uyarısı verildi. Türkiye’de aralık ayı sonu itibari ile birçok kişi tarafından da beklenen kar yağışı uyarı şimdilik 13 il hakkında verilmiş olup özellikle bu illerde yaşayan vatandaşların ilerleyen günlerde başlayacak olan yağışa karşı dikkatli olması uyarısında bulunuldu.

Hangi İllerde Kar Yağışı Olacak?

Özellikle verilen kar yağışı uyarısında yer alan iller ve bölgeler; Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Antalya, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Erzurum, Muş, Şırnak ve Bitlis çevreleri şeklinde yer almakta olup bu illerde ilerleyen günlerde vatandaşların kar yağışına hazırlıklı olması isteniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 14 Aralık’ta paylaşılan uyarıya göre bazı iller ve bölgelerde ise çok şiddetli rüzgar görülmesi nedeni ile çatı uçması ağaç devrilmesi, baca ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği de paylaşıldı.

Diğer Bölgelerde Burum

Beklenen yağışların yeni hafta ile birliktegenellikle yağmur ve sağanak şeklinde ve de Erzurum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmemekle birlikte uyarısı verilen iller dışında diğer bölgelerde ise sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Ayrıca genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE