Meteorolojiden Ardı Ardına Uyarı! 9 Ekim 2020 Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden İstanbul ve diğer illere yönelik olarak hava durumu tahminlerinde ardı ardına uyarılar gelmeye devam ediyor. Sabah saatlerinde oldu uyarısı yapan Meteoroloji'den 8 Ekim ile 9 Ekim tarihlerinde hava nasıl olacak sorusuna cevap verdi.

Meteorolojiden Ardı Ardına Uyarı! 9 Ekim 2020 Hava Nasıl Olacak?

Son Dakika! İstanbul İçin Meteorolojiden Uyarı Geldi! Perşembe ve Cuma Gününe Dikkat Edilmeli!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Perşembe günü sabah saatlerinde Balkan tarafından alçak basınç nedeni ile 2 gün süreli yağış bekleniyor. Tüm vapur ve gemi seferleri durduruldu. Tahminlere göre bazı illerde genel önlemler alındı. Serin havanında gelmesi ile birlikte sel olma olasılığı yüksek görünüyor. Ancak İstanbul ve Kocaeli başta olmak üzere Türkiye genelini etkileyecek soğuk hava dalgası Perşembe günü geliyor. Erken uyarı yaparak vatandaşların önlem almasını sağlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1.bölge tahmin raporlarını paylaştı. Marmara bölgesinde Edirne, Sakarya, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul i, Kocaeli, Yalova ve Ankara' ya hem yoğun yağış hem de soğuk hava tesir edecek. Balkan üzerinden gelen yağmur bulutları Perşembe ve Cuma günü vatandaşları zorlayacağa benziyor. Gök gürültülü sağanak yağışta hava derecesi 8-10 arasında görülecek. Aynı zamanda güneybatı yönünde lodos olması da bekleniyor.

Rüzgarın Etkili Olacağı İle Yağışın Etkili Olacağı Bölgeler Nerelerdir?

Perşembe günü Marmara bölgesi ve Ege bölgesinde, Cuma günü ise Batı Akdeniz ve İç Anadolu bölgesinde yoğun rüzgar ve lodos bekleniyor. Yağış ise Cuma günü İç Ege, Batı Akdeniz, Marmara, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun Batısı' nda yağış görülecektir. Aynı gün içerisinde yağışın sonlanması tahmin ediliyor. Meteoroloji' nin uyarısına göre Perşembe ve Cuma' ya dikkat edelmesi konusunda uyarılar geldi.. Dışarı çıkacak vatandaşlar yanına şemsiyesini ve yağmurluğunu almasında fayda olacaktır. Hava durumu tahminlerini aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE