Memurluk Babadan Oğula Geçsin Teklifi Meclise Geldi!

Geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleşen Meclis İdari toplantısında ilginç bir konu gündeme geldi. Memur-sen adına Özgür Yaydemir memurluğun babadan oğula geçmesini istedi.

Memurluk Babadan Oğula Geçsin Teklifi Meclise Geldi!

Geçtiğimiz gün TBMM'de, Ekim ayı Kurum İdari Kurul toplantısı 25 Ekim 2019 tarihindeki toplantıya, TBMM'de en çok üyeye sahip olan Büro Memur Sen adına Özgür Yaydemirde katıldı.Büro Memur Sen TBMM Şube Başkanı Özgür Yaydemir tarafından Kurum İdari Kurul toplantısında, Mecliste çalışan personelin emekli olması halinde çocuklarının işe alınmasını istedi ve bunun yanı sıra toplantıda memurluğu babadan oğula geçmesi talebini de iletti.

Sosyal Medyadan Açıkladı

 Yaydemir, toplantıda, TBMM'de çalışan memurların emekli olması halinde çocuklarının işe alınmasını talep etti. Özgür Yaydemir söz konusu uygulamanın daha önce İsmet Sezgin, Mustafa Kalemli, Köksal Toptan ve Cemil Çiçek'in TBMM Başkanı olduğu dönemde uygulandığını belirtti.

Özgür Özdemir’e Terfi

Meclis'te yapılan "Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği" sınav sonuçlarına göre, yüksek puan alanlar mülakatta elenirken, 62 puan alan memur terfi ettirildi.Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, 90 ve üzerinde puan alan birçok ismin mülakatta elendiği ortaya çıktı. CİMER ve Kamu Denetçiliği Kurumu'na şikayet edilen sınavla ilgili Meclis Genel Sekreterliği ise “Sınavda herhangi bir sorun yoktur” açıklamasını yaptı.

Yazılı sınavda 62 puan alan Memur-Sen Büro Temsilcisi Özgür Yaydemir isimli memur terfi ettirilirken, 98 puan alan Güllüşanİyidoğan ile 94'er puan alan Belgin Arslanoğlu, Erdoğan Kaymak, Mutlu Ergöz, Necdet Özdemir, Remziye Dallı ve 92 puan alan diğer adaylar ise elendi.

YORUM EKLE