Memurların Ocak Zamlı Maaş E-Bordrosu Yayınlandı

2019 yılı Zamlı maaş bordroları açıklandı. Zamlı maaş bordroları Ocak ayı için yayınlanmış oldu e-bordro maaş zam bütün detaylarını sitemizdeki haberlerden ve haber içeriğimizde ulaşabilirsiniz.

Memurların Ocak Zamlı Maaş E-Bordrosu Yayınlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından e-devlet internet sitesi üzerinden 2019 yılı Zamlı maaş bordroları açıklandı. Zamlı maaş bordroları Ocak ayı için yayınlanmış oldu e-bordro maaş zam bütün detaylarını sitemizdeki haberlerden ve haber içeriğimizde ulaşabilirsiniz.

KİMLER YARARLANAMAZ

 2019 yılı maaş bordro detaylarını Maliye Bakanlığı e -Bordro hizmeti üzerinden açıkladı.4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamamaktadırlar.2019 yılı memur maaş zam oranlarının kesin olarak açıklanmasının ardından maaşlara yansıyacak zam oranı da belli olmuştu.

 TÜİK tarafından 2018 yılı Aralık ayı enflasyonunun açıklanmasının ardından memur maaşlarına % 10.73 oranında zam yapılacağı açıklanmıştı. Temmuz 2019 maaşlarına oranla % 10.73’lük artış Ocak 2019 e-bordrosunda yansıtılmaktadır. Memurlar 2019 yılının ilk ayı itibarıyla % 15’lik vergi dilimine tabi olduklarından sadece bu oranda vergi kesintisi olmuştur. İlk vergi dilimi 18 bin TL’nin aşılmasından sonra giderek artacaktır. Birçok memur Nisan ayı itibarıyla ikinci vergi dilimine girerken, ilerleyen aylarda maaşlarda % 20, 25 ve daha fazla oranlarda vergi kesintisi devam edecektir. Ocak 2019 itibarıyla maaşlarda kesinti en minimum düzeydedir. Kaynak: 2019 Yılı Zamlı Memur Maaş e-Bordrosu Yayımlandı

YORUM EKLE