Memurlara Mesai Saatlerinde Sigara İçmek ve Kahvaltı Yapmayı Yasakladı

Vali tarafından kurumda çalışan memurlara sigara ve kahvaltı yasağı geldi. Mesai saatlerinde çalışma verimliliğini arttırılması için getirilen açıklama detayları haberimizde

Memurlara Mesai Saatlerinde Sigara İçmek ve Kahvaltı Yapmayı Yasakladı

Antalya Valililiğinden çalışan memurların mesai saatlerinde çalışırken sigara içmelerine ve kahvaltı yapmalarına yasak getirildi. 

Vali Münir Karaoğlu, personelin sigara molalarının ve kahvaltıların mesai saatleri arasında yapılmamasını istedi ve Bugünden itibaren yasak getirildiği açıklandı. Memurların öğle molasında sigara içmeleri istenildi. Kurumlarda kahvaltı yapılmasının yasaklandığını açıkladı.

Mesai başlamasının ardından kuruma ait bahçelerde ve bina dışında özel mekanlar oluşturulmamasını saatlerce kahvaltı yapılmamasını ve bina dışındaki alanlarda elinde çay ile sigara olan kamu personeli olmasının çirkin bulunduğu belirtildi. 

Yapılan açıklama ise şöyle; "Mesai başladıktan sonra kurumun bahçesinde, sağında solunda, ofiste kahvaltı masaları kurulup, dakikalarca, saatlerce kahvaltı yapılmayacak. esai devam ederken sigara içenler her kafalarına estiğinde kupalarını alıp, binaların dışına çıkmasını doğru bulmuyoruz."

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 10:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
hacı ali türkmen
hacı ali türkmen - 2 yıl Önce

Sayın valim sizi kutluyorum, Çok güzel bir uygulama personeller iş yapanı tenzih ederim çoğunlukla zamanını sigara içerek geçiren maalesef çok memurumuz var.
Çözüm :Devlet için elzem olanın dışında kalan diğer yerleri özelleştirmek. Devlet otokontrol cu olacak.....

S.B
S.B - 2 yıl Önce

ÇOK DOĞRU BİR KARAR UMARIM GERÇEKLEŞİR

murat
murat - 2 yıl Önce

kahvaltı ve çay konusunda çok doğru ama sigara icen birine 3 saat sigara icmeyeceksin denmez.