Memura Kılık Kıyafet ve Erkeğe Sakal Serbestliği Mi Geliyor? Kamuda Büyük Değişim!

Kamu kurumlarında istihdam eden memurlara kılık kıyafet serbestliği ve erkeklere sakal bırakma serbestliği yeniden gündeme geliyor.

Memura Kılık Kıyafet ve Erkeğe Sakal Serbestliği Mi Geliyor? Kamuda Büyük Değişim!

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan kamu kurumlarında istihdam eden memur ve kamu personelleri belirlenmiş olan kılık ve kıyafetler ile iş yerine gelmektedir. Örneğin memurlar altına keten veya kumaş gibi bir pantolon giymekte üzerine gömlek ile kravat takmaktadır.

Yine kadınlarda başörtüsünü ve kılık kıyafetlerini çalıştığı kamu kurumunun kurallarına göre giymektedir. Takvim Gazetesi aracılığı ile yapılan haberde memura kılık kıyafet ve erkeğe sakal bırakma serbestliğinin yeniden gündeme geldiğini belirtti. Peki detaylar nedir?

KILIK KIYAFET SERBESTLİĞİ

Buna göre yeniden gündeme gelen detay ile kamu kurumlarında istihdam eden erkek ve kadın personellere kılık kıyafet serbestliğinin getirilmesi beklenmektedir. İlgili yasa gündeme taşınır ve onaylanırsa erkeklerin gömlek ve kravat giyme zorunluluğu kalkacağı gibi kadınlarda kot pantolon giyerek işe gelebilecek.

Yine kamu kurumlarında istihdam etmekte olan memur ve personeller sakal bırakamamaktadır. Eğer ilgili yasa gündeme gelir ve onay alırsa kamu kurumlarında istihdam eden personeller sakal bırakabilecek. Bu yasanın gerçekten gündeme getirilip Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülüp görüşülmeyeceği net olarak bilinmiyor. İlgili kılık kıyafet serbestliği ve erkeğe sakal izni konusunda görüşme yapılırsa İşin Olsa aracılığı ile sizlere bilgi vereceğiz.

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYIN

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
adnan akyıldız
adnan akyıldız - 3 yıl Önce

sakal bırakarak çalışalım..alt ı ustu sakal avrupada zorunlumu ki.Allah sakalı keselim diye hergun uzatmıyor

Volkan
Volkan - 3 yıl Önce

Artık sakal bırakma ozgurlugumuz gelsın ıstıyen yıne tras olsun ne var bunda böle 1bucuk yıl beklıcek anlamak zor lıselı ogrencıler gıbı dolasmaktan sıkıldık artık....

Abdullah
Abdullah - 3 yıl Önce

İnsan onuruna aykırı faşizan bir anlayıştan kurtulmak için daha ne kadar beklenilecek?

Y K
Y K - 3 yıl Önce

Evet takibinizdeyiz bizde sizlerin. Sakal özgürlüğü istiyoruz Kamu kurumlarına artık.

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

katılıyorum artık gelmeli şu serbstlik bıktık daha yeter şu sakala karşı olanlar kesmesin isteyen kessin insanların özgürlüğüne karışıyorsunuz

halil
halil - 3 yıl Önce

Allah rızası ıcın sadece sakalı serbest bırakın artık memura cırkın hissedıyorum kendımı bu kadar mı zor bunca memurunuzun ıstegıne karsılık vermek lutfen artık bu can sıkıcı duzenlemeyı bırakın psıkolojık olarak bile olumsuz etkisi oluyor bana her aynaya bakışımda bu bir özgürlüktür bunu çok görmeyin artık memurlarınıza lütfen 2 yıl olcak hıç bi gelişme yok hergün haber sitelerine bakmaktan sıkıldık

ismail
ismail - 3 yıl Önce

insanları kısıtlayıp tek düzen askeri sistem getirmenin bir anlamı olmadığını düşünyorum. Yemek firmasında çalışıyor olsak bir yönde katılabilirim ancak sakalın memuriyete ne gibi bir engeli olabilir bilemiyorum, bu yüzden en kısa sürede bu yasağın kaldırılması gerektiğini düşünüyorum, isteyen kessin isteyen kesmesin, sakaldan hoşlanmayan insanlarımız varsa sakaldan hoşlanan insanlarımızda var bu özgürlüğe herkes kavuşabilmeli

ismail bektas
ismail bektas - 3 yıl Önce

her hangi bi yemek sektöründe çalışmıyoruz ki sakalın yasak olması öne sürülüyor özgürlüğü istiyoruz