Mehmet Özhaseki'den Oy Sayılarıyla Alakalı Açıklama: "Sonuç Değişsin Diye Değil"

İstanbul' u Ekrem İmamoğlu' nun oy farkıyla önde götürdüğü açıklamaların ardından, Mehmet Özhaseki' de açıklama gerçekleştirdi. İstanbul' un oy sayılarıyla alakalı olarak gayelerinin seçim sonucu değişsin olmadığı ifadelerine yer verdi...

Mehmet Özhaseki'den Oy Sayılarıyla Alakalı Açıklama: "Sonuç Değişsin Diye Değil"

İstanbul' da tüm sandıkların açılmasıyla beraber, Ekrem İmamoğlu' nun önde olduğu ve şuanki resmi olmayan sonuçlarla başkan olduğunu söylemek mümkün. YSK verilerine göre şuanda açılmayan bir sandık bulunmuyor ve bu oy oranlarıyla Ekrem İmamoğlu seçimi kazanmış gibi gözüküyor. 319 bin civarında olduğu söylenen geçersiz oy sayısıyla alakalı olarak açıklamaların da yapıldığı görülmüş, bu açıklamaları gündeme aktarmıştık. Hatta bu açıklamalara ek olarak İstanbul AK Parti İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Yıldırım' ın oylarının Ekrem İmamoğlu' na yazıldığı yönünde ifadeler kullanılmıştı.

Bu açıklamaların ardından AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki tarafından da gündeme yeni açıklamalar ulaştırıldı. Özhaseki açıklamasında " Gittiğimiz her yerde güler yüzle karşılaştık. Bizleri Ankaralı hemşerilerimizin sevdiğinin inandığının farkındayız. Önümüzdeki günlerde inşallah hayırlı sonuçlar alırız. İtirazlar yapılıyor. Bunun nedeni atılan bir oyun bile zayi edilmemesi. Çıkan sonuç ne olursa bizler tarafından kabul görecek. Biz teşkilatımıza mensuplarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. İlle de sonuç değişsin diye bir gayretimiz yok. Sadece milletin iradesi sandığa nasıl gitmişse o şekilde tecelli etmesini istiyoruz. Bunun peşindeyiz. Ömrümüz demokrasi mücadelesiyle geçti. Bugün de aynı söylediğimiz kurallara uygun davranacağız. Bir yerde 201 oy Binali Bey almış. 201 oy İşçi Partisi'ne yazılmış. Hata da olabilir kasıt da olabilir. Binlerce bariz hatalar var. Aynı şekilde Ankara'da da hatalar var. Şunu net söyleyebiliriz ki açık ara birinci partiyiz. Yerel seçimlerde de dörtlü itifaklar olmasına rağmen açık ara birinci parti çıktık. Önceki seçimlerden bile daha fazla oy aldık. Cumhur İttifakı bir beka meselesi üzerine kurulmuştur. Bizim ortak özelliğimiz yerli ve milli oluşumuz. Arkadaşlarımız centilmence bir mücadele verdiler. AK Parti ve MHP'nin belediye sayısı 50'yi geçti. El değiştiren belediyeler demokrasinin olağan sonuçları. Vatandaş yeni yüzler simalar görmek isteyebilir. "ifadelerini kullandı.

SİZ NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Seçim sonuçlarına ilişkin aktarılan bu açıklamalarla alakalı olarak sizlerin düşünceleri nelerdir? Seçimlere yönelik düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

YORUM EKLE