Meclisten Taşerona Yeni Kadroya Ret Çıktı!

Meclis gündeminde yer alan konulardan birisi de taşerona kadro idi. CHP grubunun önerisine meclisten ret cevabı geldi. Haberin ayrıntıları için sitemizi ziyaret ediniz.

Meclisten Taşerona Yeni Kadroya Ret Çıktı!

Binlerce taşeronun merakla beklediği haberlerden biri de 2020 yılı içerinde kadroya geçemeyen taşeronlara kadro verilmesi şeklinde gündemde uzun bir süredir yerini almış durumda. Konu ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da DİSK 16. Olağan Genel Kurulunda konu ile ilgili bir açıklamada bulundu ve on binlerce taşeronun kadro beklediğini, birçok işçinin mücadele verdiğini ama henüz tam anlamıyla bir çözüm bulunamadığını ifade etti. Bu açıklama sonrasında ise Genel Kurulda, CHP'nin taşeron işçilerin sorunlarına ilişkin araştırma önergesinin bugün görüşülmesi önerisi de görüşülmüş olup müzakerelerin ardından CHP'nin grup önerisinin kabul edilmediği açıklandı.

750 Bin İşçi Kadro Alınmalı

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, 2018 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "kamuda, belediyelerde ve özel idarelerde çalışan 1 milyona yakın taşeron işçisine kadro veriyoruz” sözünü anımsatarak “"Baktığımızda, 250 bine yakın taşeron işçiye kadro verilmiş ama bu işçilerin dışında kalan 750 bine yakın taşeron işçiye maalesef kadro verilmedi ve bu arkadaşlarımız kamuda, belediyelerde ve özel idarelerde şirketlere alındılar. Şirketlere alındılar ama sarayın talimatıyla daha sonra neler oldu? 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'yle 2020 yılına kadar bu işçi kardeşlerimize toplu iş sözleşmesi yasaklandı.” İfadesi ile verilen sözlerin tutulmadığını ifade etti.

Teklif Reddedildi

İlgili konuya ilişkin müzakere ve tartışmaların ardından CHP'nin grup önerisi kabul edilmedi. Aynı zamandaHDP'nin, iş güvenliği ve sağlığına ilişkin önergenin bugün görüşülmesi önerisi görüşülerek, kabul edilmedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 21:08

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümmü
Ümmü - 5 ay Önce

Teşeronluğa devam bize bunu minasip gördüler hakkımı helal etmiyorum çocuklarım

İşçi
İşçi - 5 ay Önce

Sayın AKP bu işler böyle gitmeyecek haberiniz olsun

Kitler unutuldu d. H. M. İ temizlik işçileri
Kitler unutuldu d. H. M. İ temizlik işçileri - 5 ay Önce

AKP kabul etmediği gibi bizde kabul etmiycez

Serka
Serka - 5 ay Önce

Keser döner sap döner

Adalet
Adalet - 5 ay Önce

Belediye calisanlari olarak kabul etmiyoruz asıl kadromuzu istiyoruz bu haksiz adaletsiz düzeniniz bitirdi bizleri yorulduk umut tükendi

Türküm
Türküm - 5 ay Önce

Elbet bu devran böle gitmez gün gelir hesap günü geldiğinde ozman sizi Allah'a havale ediyorum asla hakkımı helal etmiyorum Allah sizi bildiği gibi yapsın. Amin

Hasan bulut
Hasan bulut - 5 ay Önce

Taşeron sömürge zulmü bitsin artık belediyeler hizmet birimi malesef sahipsiz birim belediyeler akraba şirketi belediyelerde çalışan taşeron işçilerine ALLAHIM yardım etsin

pendik li
pendik li - 5 ay Önce

oooo boyle gelmis boyle gidecek ne diyeyim