Mecliste Taşeron, Asgari Ücret ve EYT Açıklamaları! Gelişmeler Neler?

Meclis gündemi oldukça yoğundu. EYT,Asgari Ücret alanında açıklamalar geldi. Mecliste hangi partiden hangi açıklamalar geldiğinin detayları sitemizdedir.

Mecliste Taşeron, Asgari Ücret ve EYT Açıklamaları! Gelişmeler Neler?

Birçok vatandaşın gözü kulağı hali hazırda mecliste devam eden Plan ve Bütçe Komisyonunda ele alınan konularda yer alıyor. Ayrıca meclis grup toplantılarının yapıldığı bugün de gündeme dair nemli açıklamalar yer aldı. Gündemde yer alan asgari ücret, EYT ve taşeron konularında yapılan açıklamalar ile gelişmeler şu şekilde.

Asgari Ücret Açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ait 2020 bütçesi görüşülürken bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafında asgari ücret ile ilgili olarak “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle girdiğimiz yeni dönemin ilk asgari ücret tespitini geçen yıl yaptık ve yüzde 26 oranında bir iyileştirme yaptık bildiğiniz gibi. Bu sene de inanıyorum ki asgari ücret geçen seneki gibi tüm tarafların uzlaşısıyla tespit edilecektir” açıklaması geldi.

Asgari ücret pazarlıkları ise aralık ayında gerçekleşecek.

Bahçeli’den EYT Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde EYT’ye kapıyı kapatan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir destek de bahçeliden geldi. Bahçeli açıklamasında “"Çünkü erken emeklilik yaşı iki boyutludur. Biri ekonomik yönden çok ağır yükümlülükler getiren ama altı plan hareketini, güneydoğu da sınırda güvenlik hareketleri, TSK'nın bir aya yaklaşım sınırdaki yükümlülükleri Türkiye ekonomisi açısından önemli değerlendirmelere tabi tutulması lazım. Ciddi yük oluşturuyor. Bu konuyla ilgili bu düşüncemizi herkesle paylaşıyoruz. Gruptaki arkadaşlarımıza da söyledim. Böyle bir yükün altından kalkabilir miyiz? Yoksa toplumsal talep karşısında birtakım çevrelerin toplumun belli bir kesimini istismarına fırsat mı verelim…” sözleri ile Erdoğan’a deste verdi.

Taşerona Cevap Yok

Fethi Gürer’in Plan ve Bütçe Komisyonunda bakana yönelttiği "Çalışanları modern köle yaptınız. O kısma hiç girmediniz. Taşeron, EYT’li; onların derdi yok mu? Onları konuşalım Bakanım” sorusuna da bakandan cevap gelmedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
kit temizlik d.H.M.İ
kit temizlik d.H.M.İ - 2 yıl Önce

KİT TAŞERONLARI NE OLUCAK D.H.M.İ DE TEMİZLİK BÜRO ELAMANI OLARAK ÇALIŞIYORUZ MADEM KİT MEMURLARINA 657 TABİYİZ NEDEN HALEN BURDA ASGARİ İŞÇİ OLARAK SÖMÜRÜLÜYORUZ BİRİ BUNUN AÇIKLAMASINI YAPSIN OZAMAN

Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

16 YILDIR HÜKUMETI YONETIYORSUNUZ 1999 BU YASA CIKTIKTAN SONRA EYT İCON NE YAPTINIZ KAYNAK YOSA KARDEŞIM SÖZDE EMEKLILER GIBI MAAŞ ALIN MADEM ÜLKEYI MADAM MILLETİ DUŞÜNUYORSANIZ LAFLA DEYIL YAPTIĞINIZ VE YAPACAĞINIZ İCRAATLA ISPATLAYIN 650 VEKILEDE EMEKLININ ALDIĞI MAAŞ VERIN DE BU MULLETE IKNA ÖLÜR KURU LAFLA BU IŞ GITMEZ BOŞ LAFLA BU MILLETI KANDIRMAYIN BU MILLET SİZE 16 YILDIR OY VERDI

Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

EKONOMİK KIRIZ VARSA BUNU MILLETI SIRTINA VURMAYIN 650 VEKILIN MAAŞINI DÜŞURUÑ ASGARI ÜCRETLININ SIRTINDAN VERGIYI KALDIRIN Kİ BU INSANLARIN SIŹE GUVENİ OLSUN HEP PARA BABALARININ YANINDA DURMAYIN KARDEŞIM MILLET BUNU GÖRUYOR MILLET SALAK DEYIL

Hastane
Hastane - 2 yıl Önce

Yuzde 70 engeli kadro alamadik isten cikartiliyoruz gozunuz aydin