Meclisin Açılmasıyla KYK Borçlarının Silinmesi Gündeme Gelecek mi? Son Gelişmeler

Kredi Yurtları Kurumu borç silinmesi için son gelişmeler neler? KYK borç silinecek mi? TBMM yerel seçimlerin ardından yeniden açılacak ve yüz binlerce yüksek öğrenim mezunu taksitlendirdikleri borçlarından tamamen kurtulmak istiyor. Diğer yandan daha önce borç ödemesi yapan öğrenciler ise düşüncüleri aktarmaktalar.

Meclisin Açılmasıyla KYK Borçlarının Silinmesi Gündeme Gelecek mi? Son Gelişmeler

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi Yurtlar Kurumu, yüksek öğrenim gören yüz binlerce öğrenciye barınma ihtiyaçlarının yanı sıra, öğrenim giderleri ile diğer sosyal giderleri için geri ödemeli kredi imkanı sunuyor. Öğrenciler istedikleri ve başvurdukları takdirde, KYK kredisi kullanabiliyorlar. Buna göre öğrenimleri boyunca alınan kredi borçları için geri ödemelerini herhangi bir işe yerleşmelerinin ardından yapılabiliyor. Mezun olan adaylar bu borçlarını daha sonra yapılandırabiliyorlar. Öğrenimleri boyunca kullandıkları kredi borçlarının silinmesini isteyen yüz binlerce aday Meclisin açılmasının ardından yeniden gündeme gelip gelmeyeceğini merakla sormakta.

342 BİN KREDİ BORÇLUSU!

Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi yaptığı açıklamalarda 342 bin 282 borçlu olduğunu aktardı. Borçluların 2 milyar 95 milyon lira bekleyen ödemeleri bulunuyor. Yüz binlerce aday kredi borçlarını ödeyemedikleri için zaman zaman icralık olabilmekteler.

ÖĞRENİM KREDİLERİNİN SİLİNMESİ İÇİN KANUN TEKLİSİ SUNULDU.

Öğrenim kredi borçlularının bu borçalarından silinmesi için verilen kanun teklifi hakkında açıklama yapan Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, bir çok şirketin vergi borçların silindiği ülkemizde öğrenim kredilerinin icra yolu ile alınmasının doğru olmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslerini duyurmak isteyen adaylar sosyal medya üzerinden KYK borçları silinsin twitleri atmaktalar. Adaylar yüz günlük eylem planlarında müjdeli haberin verilmesini beklerken, daha önceki icraat programlarında herhangi bir açıklama yer almadı.

KYK kredi borçlarını ödeyen bir çok vatandaş ise kyk borçlarının silinmesini doğru bulmadıklarını aktarmaktalar. KYK borçları silinecekse de düzenli ödeme yapanlara da geri ödeme yapılması gerektiği aksi durumda haksızlık olacağını aktarmaktalar.

KYK Borç silinmesi ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 4 yıl Önce

İşimiz olsa alsınlar ama iş yok atanan herkesten alsınlar ama atanamayan afedersin edilsin

Ercan özen
Ercan özen - 4 yıl Önce

Kyk borçları silinsin bu boctan dolayı çok sıkıntı çektim halen de devam ediyor icralik il ol dum .. ve bu boctan dolayı ailemde ayrı gurbetten çalışmak zorunda kaldım

Aslı tuğrul
Aslı tuğrul - 4 yıl Önce

Kyk borçları silinsin lütfen zaten iş yok babam da yok nasıl ödiyeceğim lütfen silinsin

Kadir
Kadir - 4 yıl Önce

Keşke silinse çok iyi olur ödeyenlerde bi zahmet iyi niyetli olsun yarın kardeşi de bu duruma düşebilir

Mehmet TURGUT
Mehmet TURGUT - 4 yıl Önce

Kyk borçları silinsin

Demet
Demet - 4 yıl Önce

Keşke silinse borçlar. Umut Allahtan .

Burak
Burak - 4 yıl Önce

Silinmesini talep ediyoruz lütfen zaten alımları yok birçok üniversitenin bari bu acıdan kafamız rahat okuyalım.

Hasans
Hasans - 4 yıl Önce

Sürekli meclise gelsede boşuna umut bağlamamak gerekiyor bu kaçıncı oldu