MEB’den Binlerce Öğrenciye Müjde ! Ücretsiz Hizmete Sunuldu !

MEB Binlere Öğrenciye ücretsiz Online eğitim desteği sağlamaya devam etmektedir. Dijital ortamda her ders için soru paketi hazırlanmaktadır. Detaylar haberdedir.

MEB’den Binlerce Öğrenciye Müjde ! Ücretsiz Hizmete Sunuldu !

Bugün MEB tarafında açıklanan ve gündemde de yer alan haberlerden biri artık ücretsiz olarak MEB tarafından sunulan destekleme ve yetiştirme kurslarına giden öğrencilere destek sağlamak adına 140 sorudan oluşan destek paketi dijital ortamda hazırlanarak öğrencilerin ücretsiz erişimine sunuldu. Genel itibari ile hafta sonu ve uygun olduğu durumlarda hafta içi de yapılan bu kurslarda öğrencilerin ders içi gelişimlerine ve öğrenmelerine katkı sağlayacak olan destek paketi ücretsiz olarak öğrencilere sağlanacak.

Dijital Ortamda Erişime Sunuldu

MEB tarafından destekleme ve yetiştirme kursundaki öğrenciler için hazırlanmış olan 140 soruluk pakette 1, 2 ve 3'üncü üniteden her sınıf seviyesinde 60 soru olmak üzere 180 soru hazırlanırken İngilizce dersinden 1, 2, 3 ve 4'üncü ünitelerden her sınıf seviyesinde 60 soru olmak üzere 240 soruluk destek paketi olarak yer almaktadır. Bakanlık tarafından yapılan bu destekleme paketinde amaç kurslardaki verimliliği arttırmak üzerine olmaktadır.

Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamada 140 sorudan oluşan bir destek paketini açıkladık. Bu sorular, sadece destekleme ve yetiştirme kurslarında değil okullarımızda da kullanılabilecek. Diğer taraftan aynı uygulamayı ikinci dönemde de sürdüreceğiz. Planlaması yapıldı, çalışmalar devam ediyor. İkinci dönemin başında da bin 440 soru destek paketini öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle paylaşacağız” şeklinde açıklamada bulundu.

Destekleme Kurlarına Nasıl Kayıt Olunur?

İlgili kurs, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim göreistekli öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlara verilecek destekleme ve yetiştirme kurslarını kapsamaktadır.

İlgili kurs kayıt rehberi için: https://www.isinolsa.com/maaslar/meb-2019-destekleme-kursu-kilavuzunu-yayinladi-ucretli-ogretmen-h28178.html

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut47
Mahmut47 - 13 ay Önce

Sayin cumhurbaskami gecici isci calisanim meb.sizlerden istirhamimiz bizlere kadro surekli isci satatute hizmetli calismak istiyoruz hersey sizin o guzel mubarek elinizde saygiylan sizleri en muhhabbet kalbimlen hurmetlerimizi sunuyorum size