MEB Şubat Öğretmen Ataması Açıklaması! Formasyon ile Atama Kaldırılacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen atamalarında şubat ayında ne kadar mezunun atanacağını hakkında açıklama yaptı. Diğer önemli açıklama ise pedogojik formasyon konusunda oldu. Formasyon ile öğretmen ataması kaldırılacak.

MEB Şubat Öğretmen Ataması Açıklaması! Formasyon ile Atama Kaldırılacak!

Milli Eğitim Bakanlığına Şubat öğretmen atamaları için geri sayım başladı!

Peki ne kadar öğretmen alımı yapılacak. Adaylar merakla bu sorunun cevabını beklerken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katıldığı bir televizyon programında atamalar ile ilgili açıklama geldi. Bir diğer önemli konulardan bir tanesi ise pedagojik formasyon ile atamalar ile ilgili bir açıklama geldi.

ŞUBAT ATAMASINDA NE KADAR ALIM OLACAK?

MEB Bakanı Selçuk, katıldığı televizyon programında öğretmen atamaları ile ilgili açıklama yaptı. Atamalarda rakamın belli olmadığını belirtti. "Bu sadece MEB'in verdiği bir karar değil. Maliye Bakanlığı'yla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Bu ara tasarruf dönemindeyiz. Bu konuyla ilgili çok kısa sürede açıklama yapılacak. " dedi.

ÖĞRETMEN ATAMALARINDA FORMASYON KALDIRILACAK!

Ayrıca pedagojik formasyon ile öğretmen atamaları ile yapılan açıklamalarda " Öğretmen atamasında pedagojik formasyonu kaldıracağız. " dedi. Liselerde yeni bir dönem başlayacak. Buna göre liselerde iş garantili ön planda olacak. Meslek liselerini bitiren öğrencilerin kalifiyeli bir mesleklerde işe yerleşebileceği alt yapı çalışması olduğu belirtildi. Bununla ilgili gelişmeleri haberimizden öğrenebilirsiniz. Gelişmeleri anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamalarını indirebilirsiniz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sınıfçı
Sınıfçı - 3 yıl Önce

Songül Hanım devlet hırsız değil asıl hırsız sizlersiniz. Yıllardır formasyon denen belgeyle öğretmenlikle alakası olamayan bölümler öğretmenliğe atandı. Eğitim fakültesi mezunlarının hakkını çaldınız. Şimdide hırsız diye devleti mi suçluyorsunuz?

Songül Kahraman
Songül Kahraman - 3 yıl Önce

Peki formasyon alanların parasını ve zamanını neden çaldılar.. Umut tüccarlığı yaptılar. Devlet gmrdüğüm en büyük hırsız..

Adaletci
Adaletci - 3 yıl Önce

Peki Adalet öğretmenliği gibi eğitim fakültesi olmayan ama formasyonlu öğretmen açığı olan Adalet meslek liselerine ne yapılacak. Daha nerde hangi branşta ihtiyaç var onlardan haberiniz yok. Eğitim fakültesi formasyonlusu birbirine girmiş durumda. Aslında hepsi kendi bencilliginde.
Umut tüccarlığı evet haklısınız bunun adı. Formasyon alanlara bunun umudu verildi. Ogretmenlikle nasıl alakası yok yahu bu bölümlerin. 40 günde kuluckadan çıkan öğretmenleri ve ebelikten formasyonsuz öğretmenliğe geçenleri unutmayın. İlla birine satasilacak hırsız denilecekse onlardır asıl hırsız.

Merve
Merve - 3 yıl Önce

Lütfen biri içimi rahatlatacak bş yanıt versin ne olur Yeni formasyon düzenlemesinde atanan öğretmene formasyon verilecek maddesi bu yıl ki 2019 kpss ye girecek olanlar için geçerli mi. formasyon alamadık kpss çalışıp agnomuz düştüğü için bu yılda sınava giricez. Yeterli puanı alırsak dedikleri şey bu yıl olacak mı yoksa seneye mi lütfen gören ve bilgisi olan biri varsa cevap versin:(

Merve
Merve - 3 yıl Önce

Lütfen biri içimi rahatlatacak bş yanıt versin ne olur

abdurrahman
abdurrahman @Merve - 3 yıl Önce

merve hanım bende aynı sizin durumunuzdayım. Eğitim okumadıgımız için tamamen saf dışı ettiler. benimde calıştıgım tüm ders boşa gidecek. Haram zahir zıkkım olsun!

leyla
leyla - 3 yıl Önce

2019 kpss ye formasyonu olmayanlarda girip atanabilecekler mi acaba

Muhammed
Muhammed - 2 yıl Önce

Lütfen boş yapmayın 2 ay formasyon veren üni varsa söyleyin alalım bizde fef lerin arasında çok daha kaliteli kişiler var her eğitimi kazanan kişi 10 numara egitimcimi olacak bence fef cilerin hakkı yeniyor devletimizin buna çözüm bulması gerekiyor ama bu formasyonun kaldırılmasıyla değil fef ciler arasında çok daha kaliteli insanlar var onlarda hak ediyor öğretmen olmayı

SIRADAKİ HABER