MEB Bin 500 Engelli Öğretmen Alımı Tercihleri Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı bin 500 engelli öğretmen alımı başvuru tercihleri başladı. Peki başvurular ne zamana kadar sürecek?

MEB Bin 500 Engelli Öğretmen Alımı Tercihleri Başladı
Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği gibi her sene normal öğretmen ataması gerçekleştirdği gibi yine engelli öğretmen adayları için de öğretmen ataması gerçekleştirmektedir. Bu yıl engelli öğretmenler için 58 farklı branşa toplam bin 500 kişilik kadro ayrıldı.

Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı bin 500 engelli öğretmen ataması ön başvuruları 21 Şubat 2017 tarihinde alınmaya başlayıp 28 Şubat 2017 tarihinde sona ermişti. Adayların ön başvuruları bu tarihler içerisinde alınmıştı. Tüm ön başvurularının tamamlanması ile hangi branş için kaç öğretmen alımı yapacağı merak ile bekleniyordu ve 58 farklı branş için hangi kadroya kaç öğretmen ataması yapılacağı 16 Mart 2017 tarihinde kamuoyuna duyuruldu.

En çok atama Türk Dili ve Edebiyatı 239, Matematik 101, Sınıf Öğretmenliği 102, Sosyal Bilgiler 145, Tarih 115 ve Türkçe 100 ile bu branşlara yapıldı ve diğer branşlar için ise 100'den daha az kadro ayrıldı.

ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN

Milli Eğitim Bakanlığı bin 500 engelli öğretmen ataması tercihleri başladı peki adaylar hangi tarihler içerisinde müracaatlarını yapabilecek. Buna göre başvurular şu anda yapılmakta olup adayların 28 Mart 2017 saat: 18.00'a kadar başvurularını yapması gerekmektedir.

//ikgm.meb.gov.tr/www/subat-2017-engelli-ogretmen-alimi-2-asama-basvurusu/icerik/710

Müracaat etmek isteyen adayların yukarıda belirtilmiş olan linki takip etmesi ve gerekli bilgilerin tamamını doğru bir şekilde doldurduktan sonra atama tercihlerini 28 Mart 2017 saat: 18.00'a kadar göndermesi gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
şirin göktimur
şirin göktimur - 3 yıl Önce

tercih yapmayı unuttuk ne yapabiliri