MEB 3 GB Hediye İnternet Nasıl Alınır? Türk Telekom - Turkcell - Vodafone

Milli Eğitim Bakanlığının verdiği 3 GB hediye internet öğrenci ve veliler tarafından nasıl alınır? Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone operatörlerine göre aktarıyoruz.

MEB 3 GB Hediye İnternet Nasıl Alınır? Türk Telekom - Turkcell - Vodafone

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kara ile okullar bilindiği üzere tatil edildi. Öğrencilerin derslerinden geri kalmamaları için bakanlık önemli bir çalışma yürütmekte olup dün yapılan resmi açıklama da öğrencilere veya velilerin telefonlarına hediye internetin verileceği ve hediye internetin EBA sisteminde kullanılacağı belirtildi. Peki veliler ya da öğrenciler hediye interneti nasıl alabilir? MEB 3 GB hediye interneti Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone aboneleri nasıl sahip olur.

3 GB İnternet Alma

Türk Telekom İçin

SMS uygulamasına gelerek 5555'e EBA yazarak gönderiniz. Hattınıza 3 GB hediye internet tanımlanacaktır.

Vodafone İçin

Her hangi bir SMS ya da arama yapılmamakta otomatik olarak tüm abonelere tanımlanmaktadır.

Turkcell İçin

Turkcell'in sahip olduğu BİP uygulamasını indirin, keşfet bölümüne tıklayın, EBA kanalını takip ederek mesaj bölümüne Hemen Kazan yazarak gönderiniz.

Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell için hemen yukarıda belirtilen aşamaarı uygularsanız hattınıza 3 GB'lik hediye internet tanımlanacak olup bu interneti MEB'in sahibi olduğu EBA sisteminde kullanabilirsiniz. EBA'dan videolar, ses kayıtları, animasyon ve soru çözümlerine öğrenciler rahat bir şekilde ulaşabilmektedir. Hediye interneti öğrenciler kendi hatlarına ya da telefonları yoksa velilerinin telefonlarından kazanabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa turan
Mustafa turan - 1 yıl Önce

Bakın 3 gb internet çok fazla kullanmayın

Harun Gürbüz
Harun Gürbüz - 1 yıl Önce

Nasıl internet gelir

melis
melis - 1 yıl Önce

ben aldım Turkcellden ama söyledikleri gibi 3 gb değil 6 gb aldım :) almak isteyen arkadaşlar bu işlemleri yapsa yeter BiPMobil Keşfet’te yer alan EBA kanalından “6 GB Paketinizi Aktifleyin” butonuna tıklayabilirler

METİN
METİN - 1 yıl Önce

Nasıl 3gb gelir

Rojin
Rojin - 1 yıl Önce

3 GB isterim

ArdaYusuf
ArdaYusuf - 1 yıl Önce

nasıl internet gelir?

Iboo
Iboo - 1 yıl Önce

6 GB sadece eba da geçerli

Ahmet AKTOLAN
Ahmet AKTOLAN - 1 yıl Önce

Türktelekom için ücret ne kadar alıyor bilgisi olan var mı ?

Yagız korkmaz
Yagız korkmaz @Ahmet AKTOLAN - 1 yıl Önce

Türk telekom ücret almıyo bn Vodafone liyim arkadaşlarım'a yaptım 4GB verdi sadece mesaj yaz bölümüne eba yazıp 5555'e göndermeniz yeterlidir...