MEB 20 Bin Öğretmen Ataması Kontenjanlar! Tercihleri Nasıl Yapılacak? Son Başvuru Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin sözleşmeli öğretmen ataması tercihlerine başvurular başladı. İl il kontenjanlar belli oldu. Hangi ilde ne kadar öğretmen alımı yapılacak? Hangi branştan kaç sözleşmeli öğretmen ataması olacak? Adaylar tercihlerini nasıl yapacak ve Son tercih tarihini haberimizden adaylar için aktarıyoruz.

MEB 20 Bin Öğretmen Ataması Kontenjanlar! Tercihleri Nasıl Yapılacak? Son Başvuru Ne Zaman?

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen alımları için tercihler başladı!

Milli Eğitim Bakanlığına 20 Bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. Türkiye genelinde 81 il ve 900 ilçede yapılacak olan öğretmen atamalarının kontenjan dağılımı belli oldu. Buna göre adaylar için büyük şehirlerde hangi ilden ne kadar öğretmen alımı yapılacağını ve bu illerde kontenjan dağılımının nasıl olacağını aktarıyoruz. Adaylar tercih işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmekte. Diğer detaylar şu şekilde;

İLLERDE KONTENJAN DAĞILIMI

Toplamda 20 bin öğretmen alımım yapılacak ve büyük şehirlerden Ankara İlinde ayrılan kontenjan sayısı 30 oldu. İstanbul ilinde yapılacak alım sayısı 431 olurken, Bursa ilinde 9, Sivas İlinde 446, Adana 108, Erzurum'a ise 436 sözleşmeli öğretmen alımı yapacak.

BRANŞ BAZINDA DAĞILIM;

Branş bazında öğretmen alımlarında sınıf öğretmenliğinde 3047 atama yapılacak. İngilizce öğretmenliğinde 2038 kişi, okul öncesi öğretmen alımlarında 1601 kişi atanacak. Rehberlik öğretmeni kadrosunda ise 1056 öğretmen alımı yapılacak. Türkçe öğretmeni kadrosunda 1093 kişi, özel eğitim öğretmeni olarak 1002 kişi, fen bilimleri ve teknolojisi öğretmenliği için 919 kişi atanacak. Toplam kontenjan sayısı ise 20 Bin olarak açıklandı.

MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİHLERİ;

Tercih işlemleri ilkatama.meb.gov.tr adresi üzerinden yapılacak. Sistem üzerinden giriş yapmak ve ardından son başvuru tarihinden önce başvuruları tamamlamak gerekmektedir. Sisteme e-devlet şifresi ile giriş yapılabilecek. Sisteme giriş yapabilmek ve tercih yapabilmek için sözlü sınava girip 60 ve üzeri puan almak gerekli olacak. Başvurular internet üzerinden yapılacak. Adaylar başvuru yapan aday sayısını internet üzerinden görebilecek. Tercihler il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylatılacak ve onaylatmadan önce yapılan tercih işlemlerinde değişiklik yapılabilecek. Adaylar tercihleri dışındaki kurumlara atanmak istiyorum seçeneğini işaretlendiğinde bilgisayar kurasında boş kalan kadrolar için ataması yapılacak. Tercilerde son gün 1 Şubat tarihine kadar devam edecek. Başvuru sonuçları ise 7 Şubat tarihinde açıklanacak.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirerek sosyal medya siteleri üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 08:26

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuğçe bayram
Tuğçe bayram - 2 yıl Önce

Sözlü sınava nasıl katılacağım