MEB 2. Dönem Nakil Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığından son dakika 2. dönem nakil sonuçları açıklandı. 13-17 Ağustos dönemi MEB Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirmeye Esas 2. Dönem Nakil Sonuçları sorgulama ekranı, sonuçlar nasıl öğrenilecek? MEB sonuç duyurusu haberimizde.

MEB 2. Dönem Nakil Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumlarına 2. dönem yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

MEB Liselere Giriş Sınavı LGS için son dakika yaptığı açıklamada 13 Ağustos ile 17 Ağustos tarihleri arasında yapılan başvuruların arından 19 tarihinde yerleşen adaylar belli oldu. Buna göre adaylardan yüzde 98'i istedikleri okullara yerleştiği açıklandı. e-okul sitesi ğzerinden öğrencilerin bilgisine açılan ekranda, T.C. Kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak sonuçlar öğrenilebilecek.

MEB YERLEŞTİRME SONUÇLARI;

MEB 2. dönem nakil sonuçlarını aşağıdaki linkten öğrenilebilecek.  Binlerce öğrencinin merakla bekliği sonuçların açıklanmasının ardından yakın zaman sonra 3. dönem nakiller için tercihler alınmaya başlanacak. 

Yaklaşık 40 bin öğrenciden yüzde 98'inin yerleştirildiği sonuçların ardından 27 Ağustos ile 31 Ağustos tarihleri arasında 3. dönem nakil tercihleri alınacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 10:45
YORUM EKLE