Mayıs Ayında Beklenen 4 Bin ASDEP Personel Alımı Hangi Aşamada! İşte Açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 4 bin ASDEP alımı için son gelişmeler neler? Dolmabahçe'de gençler ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Asdep personel alımları için son gelişmeler soruldu. Başkan Erdoğan; Özel Kalemin Bakan Zehra Hanım'dan hangi aşamada olduğu hakkında bilgi almasını istedi.

Mayıs Ayında Beklenen 4 Bin ASDEP Personel Alımı Hangi Aşamada! İşte Açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 4 Bin ASDEP personel alımı yapılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 yılında yaptığı açıklamalarda Asdep personeli olarak 4 bin kişinin istihdam edileceği müjdesini vermişti. Aradan uzun zaman geçmesine rağmen henüz bir ilan açıklanmadı. İşin olsa ekibi olarak asdep alımlarının Mayıs ayı içerisinde beklendiğini aktarmıştık.

Dolmabahçe Sarayında gençlerle buluşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, burada Asdep personeli ile ilgili gelen soruya da cevap verdi. Gelen soruda 2018 yılında 4 bin alım yapılacağı belirtilmişti. Bu alımların yapılmadığını, bununla ilgili bir çalışma olup olmadığı soruldu. Başkan Erdoğan bir çalışmanın olduğunu biliyorum fakat hangi aşamada olduğu bilmiyorum. Bakan Zehra Hanımdan öğreniriz ve son durumu sizlerle de paylaşırız açıklaması yapıldı. İşte o açıklama: "Özel kalemde bunun notu almıştır. ASDEP ile ilgili 4 bin kişinin alım konusunu Zehra hanımla görüşün içerde, bakalım ne safhada"

ASDEP ALIMLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile Sosyal Destek personeli istihdamlarında Ocak ayında yapılan düzenleme sonrası Aile ve Tüketici Bilimleri ile Çocuk Gelişimi bölümü mezunları bölümleri başvuru yapabilecekler. Sosyal yardım ve sosyal hizmet planlanması ve bu yardımların uygulanması noktasında Türkiye genelinde önemli görevler üstlenen ASDEP personeli alımları bekleniyor. Devlet Personel Başkanlığı üzerinden ilan edilmesi beklenen 4 Bin alım için gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 09:52
YORUM EKLE