LYS - ÖSYS Üniversite Tercih Sonuçları Açıklandı!

LYS - YGS - ÖSYS üniversite tercih sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile kamuoyuna sonuçların açıklandığı duyuruldu.

LYS - ÖSYS Üniversite Tercih Sonuçları Açıklandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 26 Temmuz 2017 tarihinde kadar bilindiği üzere LYS - YGS üniversite yerleştirme puanları ile tercihler aday işlemleri sistemi üzerinden alınmıştı. Müracaatların sona ermesinin üzerinden iki haftadan fazla süre geçti ve sonuçlar sonunda açıklandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak edilirken 8 Ağustos 2017 tarihinde sonuçların açıklanacağı biliniyordu ancak kesin saat verilmemişti. Müjdeli haber sonunda geldi ve ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile üniversite tercih sonuçlarının açıklandığı belirtildi.

SORGULAMA EKRANI

https://sonuc.osym.gov.tr/

Yukarıda belirtilmiş olan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi sonuç sayfasına ziyaret edecek olan adaylar 2017 - ÖSYS sonuçlar linkine girerek T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri aracılığı ile hangi üniversite kazandıklarını sorgulayabilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
mülakatçı
mülakatçı - 3 yıl Önce

Hani kurumlar onlarca bakanlık, yüzlerce genel müdürlük hiçbiri ne kadro verilmemiş, teiaş hariç :))