Lise Mezunu Polis ve Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Olacak Mı?

Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu normal polis alımı ve Polis Özel Harekat PÖH alımı yapacak mı? Alımlar ne zaman yapılacak

Lise Mezunu Polis ve Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Olacak Mı?

Emniyet Genel Müdürlüğünde bulunan açık pozisyonlar doğrultusunda kamuoyuna ilanlar yayımlanmakta ve polis alımları gerçekleştirilmektedir. Polis alımları Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde yer alan eğitim kurumları Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) ve Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) kapsamında yapılmaktadır.

Lisans ve önlisans mezunlarına özel POMEM aracılığı ile polis alımı yapılıyor. Peki lise mezunu polis alımı yapılacak mı, lise mezunu polis alımı 2017 ne zaman yapılacak? PÖH sınıfı ilan bekleyen adaylar için lise mezunu PÖH alımı olacak mı, lise mezunu PÖH alımı 2017 ne zmaan yapılacak? Bu soruların yanıtlarını İşin Olsa aracılığı ile sizler içni veriyoruz.

LİSE MEZUNU POLİS ALIMI 2017

2017 yılı içerisinde lise mezunu polis alımı yapıldı ancak yeni bir ilan yapılır mı net olarak bilinmiyor. Şu anda lisans ve ön lisans mezunlarının başvuru yapabildiği POMEM polis alımı süreci devam ediyor. Lise mezunu polis alımları 2018 yılına kalabilir.

LİSE MEZUNU POLİS ÖZEL HAREKAT PÖH ALIMI 2017

Peki 2017 yılı içerisinde Polis Özel Harekat (PÖH) alımı olacak mı? Buna göre PÖH alımının 2017 yılı sonuna yapılabileceği tahmin ediliyor ancak POMEM eğitim kurumlarındaki doluluk seviyesi arttığı için alımlar 2018 yılına kalabilir. POMEM alımları şu anda en az önlisans düzeyinde yapılıyor ancak PÖH zor bir sınıf olduğu için yine mezuniyet liseye çekilebilir.

TÜM HABERLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 3 yıl Önce

Bir an önce lise mezunu pöh açılmasını talep ediyoruz

furkan
furkan @Mert - 3 yıl Önce

mert gadasım sen taleb ettın ya kesın olarak lıse duzeyı poh alımı olur artık

Ayşe
Ayşe - 3 yıl Önce

Lise mezunu polis alımları istiyoruz lütfen artık şu lise mezunlarına kadro açın

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Pöh alimi 2017 de olsun abi lise mezunu

Mert
Mert - 3 yıl Önce

Lise mezunu poh alimi olsun.

poh sevdalısı
poh sevdalısı - 3 yıl Önce

Lütfen sayın yetkileri ler sesimizi duyurun sayın devlet büyükler im ne olur 2017 yılı içinde poh alımı olsun en azından başvurular başlasın ne olur Sesiniz i duyun lise mezunu poh alımı olsun

Yasin
Yasin - 3 yıl Önce

Sayin devlet büyüklerimiz ne olur 2017 yılı içinde poh alım mi başvuruları başlasın lütfen rica ediyorum size ne olur sesimizi duyun

Haşim
Haşim - 3 yıl Önce

Pöh alınları lise ve kpss şartsız olsun

Yasin_
Yasin_ - 3 yıl Önce

Bu vatan sevdalılarını boşta bırakmayın