Lise Mezunu PMYO Polis Alımı Ne Zaman Olacak? Tarih Duyuruldu Mu?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO en az lise mezunu polis alımı ne zaman yapılacak, tarih duyurusu yapıldı mı?

Lise Mezunu PMYO Polis Alımı Ne Zaman Olacak? Tarih Duyuruldu Mu?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü açık pozisyonları için polis öğrencisi alımları gerçekleştirmektedir. Polis öğrencisi alımları lise, ön lisans ve lisans mezunları arasında gerçekleştirilmekte olup sıra ile Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO, Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM ve Polis Amirleri Eğitim Merkezleri PAEM için alımlar gerçekleştirilmektedir.

Buna göre polis alımlarında en yoğun rağbetin gösterildiği alımlardan bir tanesi Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO alımlarıdır. Peki PMYO polis alımı ne zaman yapılacak? PMYO polis alımı başvuru tarihleri duyuruldu mu? İşin Olsa ekibi olarak PMYO polis alımı hakkında tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

PMYO POLİS ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Buna göre normalde Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO lise mezunu polis alımları YGS'den sonra yapılmaktaydı. Ancak YGS kaldırıldı ve artık üniversite sınavları Haziran ayında yapılacak. Peki sınavdan sonra mı lise mezunu polis alımı yapılacak? İşte tahminlerimizi açıklıyoruz.

Lise mezunu polis alımı için İşin Olsa ekibimizin iki tahmini bulunmaktadır. İlk tahminimize göre polis alımları üniversite sınavı sonuçları açıklandıktan sonra yani en erken Haziran - Temmuz ayında yapılabilir. İkinci tahminimiz ise Milli Savunma Üniversitesinin uyguladığı sistemdir.

Yani polis alımları sınavdan önce yapılır, adaylar ayrı bir sınava tabii tutulur. Ancak PMYO'da eğitim görebilmek için üniversite sınavına girmeleri ve üniversite sınavından belirlenen baraj puanını alması gerekir. Eğer ikinci tahminimize göre alım yapılırsa ki düşük ihtimal ancak önümüzdeki aylarda ilan çıkabilir. Büyük ihtimal alımlar yaz aylarında bekleniyor.

İŞİN OLSA - ÖZEL HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin EMRE
Yasin EMRE - 5 yıl Önce

Sevgili Admin, Yaşın 35'e Çıkarılması İçin, Lütfen Bizlere Yardımcı Olun. Sesimizi Duyurarak Bizlere Önayak Olun Lütfen. Teşekkürler

Arda
Arda - 5 yıl Önce

20 yaşında gençler varken 35 yaşındaki adamdan polismi olur sırf ekmek kapısı olarak bakmayın 35 yaşına kadar düzen oturtamayan birinin kendine hayrı olmamiski memlekete hayrı olsun
Bence asker polis alımlarında maximum yaş 25 olmalı askerlik yapmışsa 27 üstü olmaz

erman
erman @Arda - 5 yıl Önce

Sen kpss yada üni sınavını kazanamadığın için 25 yaş diyorsun.Kolay yoldan iş imkanı değil mi ? Çünkü sen bilgisiz ve cahil bir insansın.

ppols
ppols - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 70 e çıkarılmalıdır.

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Memurluk yas sınırı 35 ozaman askeri ve polislik te neden olmasin 35 yas cunku bu meslek gurubuda memur

Yasemin
Yasemin - 5 yıl Önce

Merhaba ben yasemin lise mezunuyum ve şehit kiziyim acaba polislik sınavı ne zaman sınav olacak

Asli
Asli - 5 yıl Önce

17 yaş sıkıntı olurmu

Hasan
Hasan - 5 yıl Önce

Başvuru şartları aynı mı olucak önceki yıllarla

SİVASLI
SİVASLI - 5 yıl Önce

BENCE YAŞ 70 OLMALI