Lise Mezunu 2 Bin 500 Polis Alımı YGS Şartı Kaldırılsın İsteniyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu YGS şartlı 2 bin 500 kadın ve erkek polis alımı yapacak. Adaylar YGS şartının kaldırılmasını istiyor.

Lise Mezunu 2 Bin 500 Polis Alımı YGS Şartı Kaldırılsın İsteniyor!
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile 2 bin 500 kişilik polis alımı yapılacağını kamuoyuna duyurdu. Buna göre erkek ve kadın toplam 2 bin 500 lise mezunu polis alımı gerçekleştirilecek.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan da 2 bin 500 kişilik polis alımının Polis Meslek Yüksek Okulu için yapılacağını duyurdu. PMYO şartları arasında bilindiği üzere Yükseköğretime Geçiş Sınavı şartı aranmaktadır. 2 senedir YGS baraj puan şartı 270 ve üzeri iken bu sene baraj puan şartı 260 ve üzeri olarak belirlendi. Şehit ve yakın gazi yakınları için YGS baraj puan şartı 150 ve üzeridir.

YGS ŞARTI KALDIRILSIN TALEBİ

Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) kapsamın da 2 bin 250 erkek ve 250 kadın toplam 2 bin 500 kişilik polis alımı yapılacak. Alım şartlarına bakıldığında yaş şartı bulunduğu gibi yine YGS baraj puan şartı 260 ve üzeri şartı da aranmaktadır.

YGS baraj puan şartı arandığı için binlerce aday başvuru yapamayacak. Özellikle sosyal medya ve imza toplama siteleri aracılığı ile seslerini duyurmak isteyen polis adayları başvuru yapamadıklarını belirtmekte ve 2 bin 500 kişilik polis alımı PMYO başvuru yapabilmek için YGS şartının kaldırılmasını talep etmektedir.

2 BİN 500 POLİS ALIM İLANI İÇİN TIKLAYINIZ
POLİS MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Çelik
Mehmet Çelik - 3 yıl Önce

İnşAllah ygs şartı kaldırılırda

Ezgi
Ezgi - 3 yıl Önce

Lütfen ygs ve yaş sorunu kaldırılsın benim en büyük hayalim polis olmak ben vatanım ve vatandaşım için polis olmak istiyorum nolur lütfen ygs ve yaş sorunu kaldırılsın bize bu imkanı sağlayın lütfen

adanalı
adanalı - 3 yıl Önce

ygs şartı kaldırılsın

Cevher
Cevher - 3 yıl Önce

Lutfen ygs sartini kaldirin da biz is sahibi olalim vatanimiza milletimize hayirli bi evlat olalim

Çağlayan Ekiner
Çağlayan Ekiner - 3 yıl Önce

Ygs şartı kaldırılsın

Çağlayan Ekiner
Çağlayan Ekiner - 3 yıl Önce

ygs şartı kaldırılsın

Burak
Burak - 3 yıl Önce

Ygs şartı kaldırılır insAllah

Aysel
Aysel - 3 yıl Önce

Aynen ya kaldırılsın 260 ne sınav zaten zordu okadal ihtiyaç varken