Lise Mezunları POMEM Polis Alımına Başvuru Yapabilir Mi?

Lise (ortaöğretim) mezunu adaylar Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM polis alımına başvuru yapabilir mi? Başvurular nasıl yapılır?

Lise Mezunları POMEM Polis Alımına Başvuru Yapabilir Mi?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Emniyet Genel Müdürlüğü yıl içerisinde açık olduğunu tespit ettiği pozisyonlar için Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden ilanlar hazırlamakta ve ilanları kamuoyuna duyurarak polis alımı başvurularını kabul etmektedir.

Buna göre Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde bulunan Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM yıl içerisinde en çlok polis alımının yapıldığı eğitim kurumları arasında yer almaktadır. Peki lise mezunu POMEM polis alımına başvuru yapabilir mi? Lise mezunları POMEM'den nasıl polis olabilir?

LİSE MEZUNU POMEM BAŞVURUSU YAPABİLİR Mİ?

Lise (ortaöğretim) mezunu olan adaylar Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM polis alımlarına başvuru yapabilir mi? Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara göre POMEM'in alım şartları belirtilmektedir. Buna göre POMEM'e lise mezunu adaylar başvuru yapamaz. Peki POMEM'e kimler başvuru yapabilir.

Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e müracaat edebilmek için adayların dört yıllık lisans bölümlerden ya da iki yıllık ön lisans bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Lise mezunu adaylar POMEM'e başvuru yapamamaktadır. Bundan önce ki senelerde ön lisans mezunu adaylar da POMEM'e başvuru yapamıyordu ancak yapılan düzenleme ile artık POMEM'e ön lisans mezunu adaylarının da başvuru yapabilme hakkı tanınmıştır.

YORUM EKLE