KYK'da Kalan Öğrenciler Eski Borçların Silinmesini İstiyor!

Kredi Yurtlar Kurumlarında kalan öğrencilerden yaz aylarından ücret alınmayacak. Resmi gazetede yayımlanan yeni yönetmeliğe göre Temmuz Ağustos aylarında KYK'da kalan öğrencilerden ücret alınmayacak. Borcu olan öğrenciler eski borçların ödenmesini istemekte.

KYK'da Kalan Öğrenciler Eski Borçların Silinmesini İstiyor!

Kredi Yurtlar Kurumlarında kalan öğrenciler için yeni bir düzenleme ile Temmuz ve Ağustos aylarında konaklama ücreti alınmayacak.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yeni bir yönetmeliğe göre KYK'da kalan öğrencilerin yapacağı ödemelere ilişkin düzenlemeler yapıldı. Konaklama ödemeleri 30 günlük üzerinden yapılacak. Öğrenciler kayıt sildirdiklerinde ise 30 günlük ödemeleri üzerinden ücret iadesi yapılacak. Yönetmelikte dikkat çeken detaya göre yaz aylarında yani Temmuz ve Ağustos aylarında konaklamak zorunda kalan adaylardan ücret ödemesi alınmayacak. 

KYK KREDİ BORÇLARI

KYK'da kalan öğrenciler işin olsa ya göndermiş oldukları yorum ve mesajlar ile KYK'da eski borçların silinmesini istemekteler.  KYK kredi borçları bulunan üniversite öğrencilerinin  geri ödeme borçlarının silinmesi teklifi daha önce Meclis gündemine sunulmuştu. öğrenim kredisi borç yapılandırması ile 1 milyondan fazla öğrenci kredi borç faizlerinde yapılandırmadan yararlandı. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 23:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra
Esra - 4 yıl Önce

Kredi borçları silinsin sesimiz olun lutfen

Cüneyt Ege
Cüneyt Ege @Esra - 4 yıl Önce

Ben olsam kaldırmam ödeyemediğiniz kartları niye alıyorsunuz (:

ibrahim halil
ibrahim halil - 4 yıl Önce

Kredi borçları silinsin lütfen