KYK Yurt Başvuruları Başladı! İşte Başvuru Tarihleri ve Detaylar

KYK yurt başvuruları 19 Ağustosta başlıyor.Başvurular Türkiye.gov.tr üzerinden yapılacaktır.Başvurular 26 Ağustosta biteceği bildirildi.Detaylar haberimzidedir.

KYK Yurt Başvuruları Başladı! İşte Başvuru Tarihleri ve Detaylar

Geçtiğimiz aylarda YKS tercih sonuçlarının da açıklanması ile birlikte birçok üniversite adayı farklı illerdeki üniversitelere kayıt yaptırmaya başladı. Devlet tarafında bu öğrencilere sunulan yurt ve burs olanakları ise Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sunuluyor. Yılın belirli zamanlarında öğrencilerden yurt başvurularını toplayan KYK’nın 2019 ve 2020 öğretim yılına dair yurt başvuru tarihleri de açıklandı. Bu kapsamda birçok üniversite adayının merakla beklediği başvuru tarihleri ve diğer detaylara ilişkin açıklamalar şu şekilde.

KYK Açıkladı İşte Başvuru Tarihi

İlgili yurt başvuruları için KYK tarafından alınacak olan yurt başvuruları hakkında Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi sosyal medya hesaplarından bir açıklama geldi. Haberi merakla bekleyen adayların da takip ettiği sosyal medya hesabında şu ifadeler yer aldı. “Sevgili öğrenciler T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuruları 19 Ağustos’ta başlıyor. 26 Ağustos’a kadar başvurularınızı “Dijital Türkiye” (e-Devlet) üzerinden gerçekleştirebilirsiniz” ifadeleri ile ilgili başvuru tarihi açıklandı.

Başvurular Yarın Başlıyor

Türkiye’nin birçok ilinde üniversite öğrencilerine yurt olanağı sunan KYK tarafından yapılan açıklamada yurt başvurularının 19 Ağustos 2019’da başlayacağı açıklandı ilgili hizmetten yararlanmak isteyen öğrenciler https://www.turkiye.gov.tr üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK sayfası üzerinden gerçekleşecektir. Yarın başlayacak olan yurt başvuruları sonrasında ise adayların merakla beklediği burs ve öğrenim kredisi başvurularına ilişkin tarihin de açıklanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 16:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep Çakmak
Zeynep Çakmak - 2 yıl Önce

DGS ile geçiş yapacaklar ne zaman başvuru yapacaklar? Daha tercihlerimiz bile başlamadı