KYK Tarafından Yedek Yurt Yerleştirmelerinin Yapılması Bekleniyor

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yeni dönem öğretim yılı için yurt sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Birçok öğrenci yedeğe kalırken bir kısım öğrencide yurtlarına yerleşti. Yurtlarına yerleşemeyerek yedeğe kalan öğrenciler yedek yerleştirme sonuçlarının da açıklanmasını bekliyor.

KYK Tarafından Yedek Yurt Yerleştirmelerinin Yapılması Bekleniyor

Kredi ve Yurtlar Kurumu geçtiğimzi günlerde üniversitelerini yeni kazanan öğrencilere yönelik yaptığı yurt başvurularını en iyi şekilde değerlendirerek sonuçları açıklamıştı.Yurt sonuçlarının açıklanmasının ardından açıkta kalan ve yedek sıraya giren adayları merak sardı. Birçok yedeğe kalan aday bir an önce yedek sonuçlarının açıklanmasını isteyerek okullar açılmadan yurtlarına yerleşmek istiyor. Açıklanacak olan yedek yerleştirme sonuçlarından sonra 2. yedek yerleştirme başvuraları yapılacak olup son yedek yerleştirme olduğu açıklandı. Son olarak kabul edilen yurt yerleştirmesi de 19 Eylül 2018 (yarın) yapılacaktır.

ADAYLAR YEDEK YERLEŞTİRME SONUÇLARINI BEKLİYOR

Kayıt işlemlerine yönelik yapılan başvurular doğrultusunda e-Devlet üzerinden alınmaya başlanarak, kayıtlar yapıldıktan sonra kayıt ücretlerini yatıracaklar. 19 Eylül'e kadar gerçekleştriilecek olan KYK yurt başvurularının ardından gözler yedek yurt sonuçlarına çevrilebilecek. Yurt sonuçları açıkandıktan sonra (yedekler dahil) öğrenciler e-Devlet sistemi üzerinden öğrencilere sunulan tahtütnameyi onaylayıp yurta kayıt işlemleri bitmiş olacak. Yurda kayıt olmak için yurtlarına gitmek zorunda kalmayacaklar.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 22:54

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE