KYK Tarafından Destek Alan Öğrencilere Müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara göre KYK tarafından destek alan öğrenciler için düşünülen zam uygulaması kabul edildi. Birçok öğrencinin merakla beklediği gelişmeler haberimizin devamında..

KYK Tarafından Destek Alan Öğrencilere Müjde

Ankara'da partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamları ile alınan kararları ard arda açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin okul hayatlarında ki yaşadığı sıkınıtlara değinerek KYK tarafından aldıkları ücretlerin bazı durumlarda yetersiz olduğunu açıkladı. Eylül ayından itibaren yapılan toplantılar ile bu durumun üzerinde durularak geçen sene yapılan zammın üstüne bu sene de bir zam yapılması konusunda tartıştıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, verdiği müjde ile Ocak ayından itibaren alınan ücretlere zam geldiği açıkladı. 

Yeni Burs ve Kredi Ücretileri Ocak Ayı İtibariyle Hesaplara Yatacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan zamlardan sonra yeni ücretler açıklandı. Açıklanan ücretlere göre öğrenim kredisi ve bursu 500 Tl'den 550 Tl'ye çıkarıldı. Lisans öğrencilerine gelen %10'luk zam artışı yüksek lisansta 1100 TL doktora da ise 1650 Tl olduğu açıklandı. Zamlı fiyatlar öğrencilere yıl başından sonra yatırılacağı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 16:12
YORUM EKLE