KYK ( kredi ve Yurtlar Kurumu ) Yurt Sonuçları Açıklandı! Sonuç Ekranı

Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt başvurusu yapan adaylar için duyuru yapıldı. Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt başvuru sonuçları açıkladı ve sizlere detaylı bilgiyi paylaşıyoruz.

KYK ( kredi ve Yurtlar Kurumu ) Yurt Sonuçları Açıklandı! Sonuç Ekranı

Kredi ve Yurtlar Kurumu( KYK ) yaptığı duyuruya göre yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını belirtti. Söz konusu duyuru Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi internet siteis üzerinden yapıldı. Yapılan duyurya göre, 2018 ve 2019 yılları Eğitim Öğretim yılı ÖSYM ilk yerleştirme ve arasınıf sonuçları açıklanmıştır şekilde duyuru yayımladı.

SONUÇLAR AÇIKLANDI:

İlgili başvuru sonuçlaırnı öğrnemek isteyen adaylar Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi internet sitesi üzeründen E-Devlet kağısı ile giriş yaparak veya Kimlik bilgileri ile giriş yaparak öğrenilebilir.

KYK Yurt Ücretleri Ne Kadar? Zam Olacak Mı? Resmi Açıklama Geldi

Merakla beklenen soruya yanıt Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'ndan geldi. KYK ücretlerine ne kadar zam yapılacak? Sorusuna yanıt veren Kasapoğlu, "Bu sene zam olmayacak. Ekonomik diretmelere karşı aldığımız bir duruştur. Gençlerimize ve üniversitelerimize vermiş olduğu destekten dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza saygılarımı sunuyorum."

KYK Ücretleri Ne Kadar

Aylık yurt yatak ücreti 150 TL olarak belirlendi. Standardı yüksek, özel nitelikli yurtların aylık ücreti ise 160-265 TL olacak.

SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.

YORUM EKLE