KYK Kredi Borçları Seçim Öncesi Silinecek Mi? TBMM KYK Borçlarının Silinmesini Onayladı Mı?

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK üniversite borçları erken seçim öncesi silinecek mi? TBMM'de KYK borçlarının silinmesi konusu görüşüldü mü onaylandı mı?

KYK Kredi Borçları Seçim Öncesi Silinecek Mi? TBMM KYK Borçlarının Silinmesini Onayladı Mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK her sene üniversite kazanan öğrencilerin durumu iyi olmayanlara burs imkanı ve durumu normal ya da iyi seviyede olan öğrencilere ise geri ödemeli kredi vermektedir.

Geçtiğimiz haftalara gündeme gelen konu ile Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK'nın üniversiteli öğrencilere vermiş olduğu kredi borçlarını silmesi gerektiği konusu sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Bilindiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi CHP'de TBMM'ye sunmuş olduğu tasarı ile KYK'nın borçları silmesi gerektiğini belirtmişti. Peki KYK borçları silinecek mi?

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK üniversiteli öğrencilere vermiş olduğu kredi borçlarını silecek mi? Borçların silinip silinmeyeceğine dair henüz net bir bilgi yok ve konu Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'de görüşülmedi, oylamalar yapılmadı.

Buna göre eğer konu TBMM'de görüşülür ve yapılan oylamalar ile kabul edilirse bundan sonra da öğrencilere kredi değil sadece burs verilmesi bekleniyor. Ancak günümüzde her sene bir milyon öğrenci üniversiteyi kazandığı için bu kadar çok öğrenciye burs imkanı verilir mi Maliye Bakanlığının detaylı şekilde inceleme yapması gerekmektedir. KYK'nın borçları silip silmeyeceğine ilişkin duyuru yayımlandığında sizlere bilgi vereceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya YLDRM
Ziya YLDRM - 4 yıl Önce

Olmayacağını herkes de biliyo

Melike K
Melike K - 4 yıl Önce

Böyle birşeyin olması için ülkenin ekonomisi su an olduğu konumunu aşmış olmalı.. Velhasılkelam imkansız !

Emre
Emre - 4 yıl Önce

İmkansız bir olay.Boşuna umut etmeyin :)

Universiteli
Universiteli - 4 yıl Önce

TBMM de ne zaman görüşülüp oylanacak. Bu konuda herhangi bir bilgi var mi acaba?

Öğrenci
Öğrenci - 4 yıl Önce

İnşAllah olur diğer ülkelerde şartlar ne kadar güzel bizim ülkemizde neden olmasın

KEVSER
KEVSER - 4 yıl Önce

NE OLUR KABUL EDİLSİN DURUMU OLMAYAN ÇOK İNSAN VAR ARKAMIZDA DURUN NE OLUR

Öğrenci
Öğrenci - 4 yıl Önce

Silinsin hem evliyiz eşimde bende her ay ödüyoruz aldığımız askeri ücret evi zor geçindiriyoruz her ay 700tlye yakın para ödüyoruz lütven buna bir çözüm gelsin lütvennn

Hasan
Hasan - 4 yıl Önce

5 yıllık ömrümü verdim üniversiteye ne için he zamanımı harcayarak hemde kredi almak için mi ?1 yıldır mezunum iş bulamıyorum üstüne yine kredi çektim durumum iyi değildi şimdiki gibi birçok zengin arkadaşıma ayrıca babası devlette iyi kademelerde görev yapan kişilere başbakanlık çıktı isminide verebilirim bu kişilerin eğer yalanım varsa araştırabilirler bu kişileri bizim gibi işçi gariban çocuklarına kyk kredi çıktı mecburiyetten aldım başka çarem yoktu milyar dolarlarca borçlar siliniyor bizim eğitimimiz için harcanan kyk borcumu çok geldi umarım gerekli mercilerce bu yazım dikkate alınır...