Kurban Bayramında Marketler Açıkmı Olacak? PTT ve Bankalar Çalışma Saatleri!

Kurban bayramında açık olacak yerler nereler? Kurban bayramı marketler açık olacak mı? Arefe günü PTT ve bankalar saat kaça kadar çalışacak. Tüm detaylar haberde.

Kurban Bayramında Marketler Açıkmı Olacak? PTT ve Bankalar Çalışma Saatleri!

Kurban bayramında bankalar marketler PTT açık olacak mı?

2020 Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı. Müslümanların en önemli ibadetlerinden bir tanesi olan kurban Türkiye genelinde idrak edilecek. Kısa bir süre kalması ile Vatandaşların çokça merak ettiği bazı detayları İşin olsa okuyucularına aktarmak istiyoruz.  Bu kapsamda Kurban Bayramı 1. Günü 31 Temmuz 2020 Cuma günü gerçekleştirilecek. Koronavirüs önlemleri kapsamında sosyal mesafe maskenin Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan kurallar bağlamında dikkatli bir şekilde salgının artışına neden olmayacak hiçbir iyimser davranışta bulunmayacak şekilde bir bayram geçilmesi umuluyor. Özellikle yaşlı Vatandaşlarımızın Bayram sürecinde virüse enfekte olmalarına neden olabilecek herhangi bir eylemde bulunmamak vatandaşların sorumluluk bilincinde olması önem arz ediyor. Bu kapsamda 31 Temmuz'da başlayacak Kurban Bayramı 3 Ağustos Pazartesi günü bitecek. Resmi kurumlar hangi günler açık olacak? Özellikle kargolar PTT bankalar kamu ve özel bankaları hangi gün açık olacak bu konu merak edilen konular arasındadır.

MARKETLER BAYRAMDA AÇIK OLACAK MI?

Bankalar hangi gün açık? Kurban Bayramı süresince bankalar ve resmi kurumlar kapalı olacak. Bu kapsamda marketler kendi aldıkları kararlar doğrultusunda ve kendi belirleyecekleri saat aralığında müşterilerine hizmet verecekler. İçişleri Bakanlığı tarafından virüs salgınına karşı açıklanan bir genelge bulunmuyor. Bankalar ve  PTT Kurumu arefe günü öğleye kadar açık olacak bayram günleri ise kapalı olacak.

YORUM EKLE