Kurban Bayramında İlk Yasak! O İlde Bayramlaşma ve Toplu Etkinlik Yasaklandı!

Kurban bayramında hangi illerde bayramlaşma yasak olacak. İlk açıklanan il Karabük oldu. Vali tarafından yapılan açıklamalar ve il genelinde bayramlaşma yasağı açıklaması haberde.

Kurban Bayramında İlk Yasak! O İlde Bayramlaşma ve Toplu Etkinlik Yasaklandı!

Kurban Bayramının İlk Yasağı! O İlde Bayramlaşma ve Toplu Etkinlikler Yasaklandı!

Türkiye genelinde Kurban bayramına sayılı günler alınacak tedbirler merak edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sokağa çıkma yasağının olmayacağını açıkladı.  Diğer yandan Bilim Kurulu toplantısında alınacak kararlar Bakanlar Kurulu Toplantısında ele alınacak. Ayrıca İllerde oluşturulan Pandemi Kurullar tarafından da bazı tedbirler alınabilecek. Bu kapsamda, vaka sayısının en az ve en fazla olduğu iller Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanıyor. Bu açıklamalardan en son olarak 20 Temmuz tarihli açıklamada son gün üç gün içerisinde vaka yoğunluğunun en fazla olduğu iller şu şekilde açıklandı.

VAKA SAYISI EN FAZLA İLLER HANGİLER;

Ankara, İstanbul, Gaziantep, Şanlıurfa ve Bursa olarak açıklandı.

KORORNAVİRÜS NEDENİYLE BAYRAMLAŞMA VE TOPLU ETKİNLİKLER YASAĞI;

Karabük Valisi İl genlinde bazı tedbirler alınacağını açıkladı. Bu kapsamda Vali Fuat Gürel açıklamada il genelinde önlemler ile ilgili bir açıklama yaptı. Salgın ile mücadelede en başarılı illerden biri olduklarını ifade eden Vali Gürel, Karabük ilinde yaşanan vakaların çoğunluğun dışarıdan kaynaklı olduğunu aktardı. Bugün itibari ile vaka sayısı 2.5 kat arttığını ifade ederek tedbirlerin arttırmak vatandaşların duyarlılığınınım artmak için çalıştıkları aktardı. İl genelinde bayramlaşma süreci içinde toplu etkinliklerin iptal edileceğini, insanların toplanıp bayramlaşma yapmalarının yasak olacağını ifade etti.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 20:18
YORUM EKLE