Kurban Bayramı’nda Hava Nasıl Olacak? Meteorolojiden Açıklama!

Yaklaşan Kurban Bayramında havalar nasıl olacak ? Kurban bayramında ve sonrasında yurdun sıcaklık değerleri nasıl seyredecek ? İşte detaylar:

Kurban Bayramı’nda Hava Nasıl Olacak? Meteorolojiden Açıklama!

30 Temmuz 2020 Kurban Bayramı arifesinde milyonlarca kişi yarın itibari ile kurban vazifesini yerine getirecek. Bu noktada merak edilen konulardan biri de Türkiye genelinde bayramda havanın nasıl olacağıdır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya ilişkin detaylar ve bölgelere göre hava durumu haberimizin devamında yer almaktadır.

Bayramda Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kurban Bayramı’ndaboyunca sıcaklıkların ülkenin kıyı kesimlerinde mevsim normallerinden seyredeceği, iç kesimlerde ise mevsim normallerinin 1 ile 3 derece üstünde seyredeceği tahmini yapılmıştır. Rüzgarın esme hızı ise kuzey kesimlerde hafif ve yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bayramın birinci gününde (31 Temmuz) güney kıyılarda havanın parçalı, az bulutlu olacağı, kuzey kesimlerde parçalı ve yer yer çok bulutlu olarak seyredeceği Samsun başta olmak üzere doğuya illeri ve Ordu illeri çevresinde hafif ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Bölgelere Göre Hava Tahmini

Bayram genelinde bölgelere göre hava tahminleri ise şu şekilde açıklanmış bulunuyor. Marmara bölgesinde havanın bayram süresince az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.EDİRNE °C, 39°C, Az bulutlu ve açık, İSTANBUL °C, 32°C, Az bulutlu ve açıkolarak seyredecek. Ege’de ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilirken AFYONKARAHİSAR °C, 34°CAz bulutlu ve açık, İZMİR °C, 38°CAz bulutlu ve açık, MANİSA °C, 40°CAz bulutlu ve açık olarak seyredecek.

Akdeniz’de ise havanın az bulutlu ve açık geçeceği, ADANA °C, 36°CAz bulutlu ve açık, ANTALYA °C, 33°CAz bulutlu ve açık olarak tahmine diliyor. İç Anadolu’da ise havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin diliyor. ANKARA °C, 33°CAz bulutlu ve açık ve ESKİŞEHİR °C, 33°CAz bulutlu ve açık olarak tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu’da ise havanın parçalı ve az bulutlu olarak seyredeceği ERZURUM °C, 29°CParçalı ve az bulutlu ve KARS °C, 29°CParçalı ve az bulutlu olarak seyredeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu’da ise hava açık ve az bulutlu olarak seyredecek.

YORUM EKLE